• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Aukso žvaigždės metų autoriams

2008-04-30 00:00:00

Aukso žvaigždės metų autoriams

Jau aštunti metai balandžio 26-ąją Lietuvoje minima Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į intelektinės nuosavybės produktus ir jų kūrėjus, skatinti kūrybiškumą, formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į intelektinės nuosavybės teisių apsaugą ir jos reikšmę ekonominei, socialinei bei kultūrinei valstybės plėtrai.

Šia proga tradiciškai įteikiami LATGA-A "Metų autoriaus" apdovanojimai populiariausiems kompozitoriams, dramaturgams bei kitiems menininkams, kurių sukurti kūriniai dažniausiai skambėjo eteryje, buvo matomi teatre, parodų salėse, spaudos leidiniuose ar skaitomi bibliotekose praėjusiais metais.

LATGA agentūroje buvo apdovanoti "Metų autoriaus-2006" laureatai septyniose nominacijose. Diplomai taip pat įteikti ir nominantams. Populiariausius 2007 metų autorius sveikino LATGA prezidentas Valentinas Sventickas bei agentūros generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas.

Populiariausio kompozitoriaus ir Pouliariosios muzikos autoriaus nominacijose LATGA-A Aukso žvaigždės buvo įteiktos kompozitoriui Algirdui Martinaičiui ir Stanislavui Stavickiui. 2006 m. šiose nominacijose "Metų autoriais" tapo kompozitorius Feliksas Bajoras ir dainų autorius bei atlikėjas Andrius Mamontovas, 2005 m. – kompozitorius Bronislovas Kutavičius ir populiariosios muzikos autorius Andrius Borisevičius, 2004 m. – kompozitorius Algirdas Martinaitis ir populiariosios muzikos autorius Stanislovas Stavickis (Stano).

Nominantų diplomai įteikti ir šiems 2007 m. ypač populiarių kūrinių autoriams – kompozitoriams Kristinai Vasiliauskaitei ir Vytautui Miškiniui bei populiariosios muzikos kūrėjams Raigardui Tautkui ir Andriui Mamontovui.

Populiariosios muzikos dainų tekstų autoriaus nominacijoje dvejus pastaruosius metus karaliavusią dainų tekstų kūrėją kaunietę Nejolę Laukavičienę 2007 metais nurungė Raimondas Jankauskas. Jo sukurtos dainos skambėjo dažniausiai ir pelnė R.Jankauskui "Metų autoriaus-2007" titulą bei LATGA-A Aukso žvaigždę. 2005 m. LATGA-A Aukso žvaigždė šioje nominacijoje buvo įteikta dainų tekstų autoriui Juozui Liesiui, kurio sukurtos dainos dažniausiai skambėjo 2004-aisiais.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus