• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Bus apdovanoti Nacionalinės pažangos premijos - 2009 m. laureatai
Autorius: „Nacionalinė pažangos premija" info.
2009-12-01 16:15:00

Sekmadienį LNK rodys specialią laidą, kurioje bus paskelbti Nacionalinės pažangos premijos laureatai. Vienos reikšmingiausių šalyje - Nacionalinės pažangos premijos - 2009 m. laureatai bus paskelbti ir apdovanoti jau ketvirtą kartą.
Vilniaus universitete į posėdį susirinkęs Nacionalinės pažangos premijos (NPP) Komitetas išklausė ekspertų išvadų apie šiais metais premijoms pateiktus darbus ir balsavo dėl Mokslo pažangos, Partnerystės pažangos, Kultūros pažangos ir Jaunimo premijos laureatų. Balsavimo rezultatai bus paskelbti per apdovanojimų ceremoniją.

„Šiais metais Nacionalinės pažangos premijai pateiktos labai ryškios mūsų dabarties mokslo, meno ir plačiau – kultūrinės veiklos bei kūrybos asmenybės. Tai liudija didėjantį premijos autoritetą visuomenėje ir jos pripažinimą. Išties, premija darosi pastebima, plačiau aptarinėjama ir vertinama,“ – kalbėjo NPP komiteto pirmininkas, Vilniaus universiteto rektorius akademikas Benediktas Juodka.

Šiemet „Nacionalinės pažangos premijos“ istorijoje pirmą kartą bus teikiama Jaunimo pažangos premija, kurią pelnys jaunasis mokslininkas (ne vyresnis kaip 33 metų). Naujai įsteigtos premijos tikslas - atskleisti jaunųjų Lietuvos mokslininkų potencialą vykdant taikomuosius mokslinius tyrimus ir skatinti jų dalyvavimą procesuose plėtojančiuose Lietuvos pažangą. Kitais metais šią premiją planuojama skirti jauniesiems menininkams.

„Turbūt daugelis sutiksite, kad jaunimas yra ta šiandieninės Lietuvos visuomenės dalis, kuri yra geriausiai pasirengusi kurti. Todėl tikrai labai svarbu čia ir dabar pradėti gabiausiųjų, protingiausių ir kūrybingiausių jaunuolių paieškas bei viešai vykdyti jų skatinimą tęsti pradėtą kūrybinę veiklą.“ – NPP Komiteto posėdyje sakė „DPA programinės įrangos“ vadovas Genadijus Gricukas. Ši įmonė yra naujai įsteigtos - Jaunimo pažangos premijos - teikėja.

„Sunkmečio ir diržų veržimosi kontekste „Nacionalinės pažangos premija“ - išties drąsus ir pavyzdinis veiksmas, skatinantis viltingai pasidžiaugti paprastu, tačiau labai svarbiu faktu – Lietuvoje yra žmonių, kuriems rūpi mūsų valstybės ateitis,“ - kalbėjo G. Gricukas.

„Nacionalinė pažangos premija“ teikiama nuo 2006 m. Premijomis siekiama išrinkti ir apdovanoti labiausiai Lietuvos pažangai nusipelniusius žmones ir ugdyti požiūrį į mokslą ir kūrybą kaip į pagarbos ir visuomenės dėmesio vertus objektus.

„Nacionalinės pažangos premijos“ steigėjai – Vilniaus universitetas, LNK televizija ir „Strateginių komunikacijų centras“. Projekte bendradarbiauja Lietuvos mokslų akademija, Lietuvos mokslo taryba, Vilniaus universitetas, šalies aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų įstaigos ir institutai, ekspertinės institucijos ir žiniasklaida.

Apie išskirtinio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukiančius apdovanojimus bei šių metų Nacionalinės pažangos premijos laureatus – sekmadienį,  19 val., speciali LNK laida.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus