• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Edita Daniūtė: "Šokis - mano gyvenimas"  2 

Autorius: Virginija Grigaliūnienė, VŽ
2010-05-09 09:00:00

Edita Daniūtė:
respublika.lt nuotr.

Kaunietė Edita Daniūtė-Vasiliauskienė profesionalios šokėjos karjerą prieš porą metų baigė pasiekusi patį aukščiausią savo laiptelį. Pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionų medaliai, daugybė prestižinių tarptautinių varžybų apdovanojimų - regis, nėra kur daugiau kilti... Edita atsidavė šeimai - rūpinosi gimusia dukryte Evita, daugiau dėmesio galėjo skirti vyrui Mindaugui. Tačiau energinga moteris ramioje namų aplinkoje ilgai neiškentė. Evitai pradėjus antrus metukus, jaunoji mamytė vėl paniro į aktyvios veiklos sūkurį. Nusifotografavo seksualiajam “Vakaro žinių” 2009 metų kalendoriui, įsteigė šokių studiją-mokyklą, o pernai pavasarį vėl grįžo į šokių aikštelę. Devyni amatai - dešimtas badas? Edita su tuo nieku gyvu nesutinka ir entuziastingai kuria naujus veiklos planus.

DOSJĖ
Amžius: 30 metų
Gimimo vieta: Vilnius (gyvena Kaune)
Šeima: Vyras Mindaugas (32 metai, teisininkas), dukrytė Evita (2 metukai)
Mokslai: Kauno technologijos universitetas (marketingas, tarptautinė ekonomika)
Kalbos: Rusų, anglų, italų
Veikla: Šokėja, šokių trenerė, šokių teisėja
Pomėgiai: Kinas, knygos
Gyvenimo šūkis: “Nenusimink, nes gali būti ir blogiau”
 
Namie - tik viešnia

- Pastaruoju metu esate ypač užsiėmusi. Nuolatinės kelionės į treniruotes ar varžybas, šou programos, čempionatai... Namie esate tik viešnia: pasirodote trumpam ir vėl kraunate lagaminą. Ar nejaučiate, kad imate pavargti?

- Iš tiesų šiokį tokį nuovargį jaučiu. Štai ką tik grįžau iš nelengvos kelionės. Italijoje, JAV (Bostone) ir Rusijoje (Sankt Peterburge) kartu su savo partneriu italu Mirku Gozoliu dalyvavome šokių šou, atlikome parodomąją programą. Birželio 4-ąją laukia čempionatas Anglijoje, todėl ruošiuosi į Londoną, į treniruotes. Labai laukiame šio čempionato. Tikslas - pirmoji vieta. Pernai tokiose varžybose buvome antri. Šiemet privalome pakilti ant aukščiausios pakylos. Pernai su Mirku buvome šokę kartu tik porą mėnesių, o tai labai trumpas laikas “susišokti”.

- O prieš pat šias varžybas dar spėsite nukakti į Kiniją?

- Planuojame tokią kelionę. Šanchajuje rengiame šokių šou programą. Nors fiziškai ir jaučiuosi pavargusi, psichologiškai - anaiptol. Džiaugiuosi, kad galiu šokti, save išreikšti. Nes šokiai - mano gyvenimas. O kai jautiesi tvirtai psichologiškai, ir fizinį nuovargį nesunku nugalėti. Palepini save kelias dieneles, patinginiauji - ir sugrįžta jėgos. Beje, vien namai stiprybės suteikia. Dukrytė, vyras šalia - iškart nuovargio kaip nebūta.

- Vadinasi, pavasario depresijai jūsų aktyviame gyvenime nėra ką veikti?

- Iš tiesų jaučiuosi labai laiminga. Prastai buvo, kai nustojau šokti. Sugrįžus į aikštelę nuotaika iškart pasitaisė! Mat esu iš tų žmonių, kurie tai, ką suplanavo, turi žūtbūt pasiekti. Mano karjera nutrūko netikėtai - mažoji Evita juk buvo “netyčiukas”... Todėl dukrytei paaugus tiesiog veržte veržiausi į šokių aikštelę.

Partneris - daugkartinis šokių čempionas

- Kartu su italu Mirku atstovaujate Italijai. Kas nors ims ir apkaltins nepatriotiškumu...

- Lietuvoje neturėjau partnerio. Kai po pertraukos grįžau į šokių aikštelę, pradėjau treniruotis su italu Angelu Madonija. Sekėsi neblogai, dalyvavome varžybose Japonijoje, Anglijoje, Vokietijoje, laimėjome “Kylančių žvaigždžių” varžybas. Bet, atvirai pasakysiu, Angelas buvo ne visai manęs vertas partneris. Be to, nesutapo mūsų charakteriai. Buvo sunku su juo dirbti. Todėl kai atsirado galimybė partnerį pakeisti, net nesudvejojau. Juolab kad Mirkas buvo labai daug pasiekęs - šešis kartus tapęs pasaulio profesionalų ir du kartus pasaulio mėgėjų šokių čempionu! Su juo šokti - vienas malonumas. Taigi savo sąlygas diktuoti nebūčiau galėjusi. Ir bendrauti sekėsi puikiai - nuo pat pradžių su Mirku gerai sutarėme. Kaip dabar juokauju, mūsų biolaukai turbūt sutapo.

- Norite pasakyti, kad partnerio charakteris, elgesys, nusiteikimas dirbti labai daug reiškia?

- Be abejo. Įsivaizduokite, kaip “malonu” šokti, jei ką tik su partneriu apsižodžiavai. (Juokiasi.) Su Mirku to niekada nebuvo. Nors mano charakteris - tikrai ne dovanėlė. (Juokiasi.) Esu užsispyrusi, nelinkusi nusileisti. Kita vertus, jei tokios savybės bendraujant nėra malonios, bet siekiant tikslo, galvojant apie pergales silpnesnio charakterio žmogui būtų sunku... Mirkas irgi turi stiprų, tvirtą charakterį, taigi mūsų tikslai - bendri.

- Tokios geros jūsų nuomonės apie partnerį gali nesuprasti vyras...

- O ne! Jis tikrai neturi jokio pagrindo pavyduliauti. Mirkas vedęs, su jo žmona teko bendrauti ir man, ir Mindaugui. Kai vasarį buvau Italijoje, Mindaugas atvažiavo. Mudu ir Mirkas su žmona kartu šventėme Valentino dieną.

Šoks dar ne vienus metus

- Kiek ilgai gerbėjai gali tikėtis jus matyti šokių aikštelėje?

- Bent porą metų, tikiuosi, šoksiu. Nors mano partneriui jau 34-eri, sportinių šokių šokėjai karjerą baigia sulaukę vyresnio amžiaus. Pažįstu ir 40-mečių, bet labai energingų, savo pasirodymais žiūrovus ir teisėjus pakerinčių profesionalių šokėjų. Kai jau tikrai apsispręsiu, kad laikas šokiams pasakyti “stop”, daugiau dėmesio skirsiu savo šokių mokykloms, kurių jau įsteigtos dvi - Kaune ir Vilniuje. Beje, neseniai mano šokių studija sostinėje persikėlė į naujas patalpas “Forum Palace” rūmuose, taigi šokių studijos lankytojams atsivėrė dar daugiau galimybių po intensyvios treniruotės čia pat atsipūsti, užsiimti kitomis pramogomis.

- Šokio meno mokote ne tik Lietuvos vaikus, jaunimą bei suaugusiuosius, bet ir užsieniečius.

- Taip, Italijoje turime subūrę jaunimo ir suaugusiųjų grupes.

- Palyginkite Lietuvos ir Italijos “mokinius”. Ar labai griežta trenerė esate?

- Atvirai pasakysiu: italai gal 20 kartų darbštesni už lietuvius. Italai be galo stengiasi, deda maksimalias pastangas. Lietuviai ne itin nusiteikę “kankinti” savo kūną. Ir didesnių ambicijų pasirodyti geriau neturi. Nebent vienas kitas... O trenerio darbas jau savaime įpareigoja laikytis tam tikrų taisyklių, būti nuoširdžiu patarėju, o kartu ir reikliu, griežtu vadovu.

- Šios savybės reikalingos ir įsijautus į šokių čempionatų teisėjos vaidmenį?

- Suprantama. Tik viena bėda - teisėjas jaučia žiūrovų bei šokėjų aplinkos priešiškumą. O kai pats sukiesi ant parketo, apima visai kitoks jausmas. Plojimai, žiūrovų ovacijos, sveikinimai, gėlės - neįmanoma apsakyti, kokią vidinę palaimą tokiomis akimirkomis šokėjas išgyvena! Beje, mano partneris Mirkas šiuo požiūriu - dar didesnis “narkomanas”.

Šeimos tvirtybė - pasitikėjimas

- Ar niekada nesusimąstėte, kad begalinis jūsų užimtumas gali sujudinti šeimos pamatus? Kuris vyras džiaugiasi, kai žmonos šalia - vis nėra. O gal jūsų šeimoje išsiskyrimai tik stiprina meilę?

- Sutinku, kad nuolatinės kelionės, išvykos iš namų santuokai ir šeimai tvirtybės nesuteikia. Tačiau labai džiaugiuosi, kad Mindaugas mane kol kas supranta ir palaiko. O ilgesni išsiskyrimai iš dalies gali padėti apsispręsti, ar tas žmogus tau brangus, ar tai tikrai tavo žmogus. Kiek daug šiais laikais skyrybų, taigi nebūtinai išsiskyrimas gali lemti šeimos griūtį. Svarbiausia, manau, abipusis pasitikėjimas.

- Vyrui turbūt didelė garbė turėti tokią šaunią žmoną?

- Nemanau, kad jis mano laimėjimais šokių aikštelėje labai didžiuojasi. Mano darbas - šokiai, jo - advokatauti. Mindaugas įkūrė savo kontorą, tai dabar užsiėmęs daugiau negu aš.

- Laisvalaikiui, pomėgiams laiko nelabai lieka. Vis dėlto gal turite ir kitokių užsiėmimų?

- Radusi laisvą valandėlę, stengiuosi kuo ilgiau pabūti su dukrele. Bijau, kad ji, ištisai nematydama mamos, neatšaltų, nesusvetimėtų. Visa šeima einame pasivaikščioti, važiuojame pas draugus pavakaroti. Turiu potraukį į dizainą, mielai patariu savo šokėjams, kokius šokių kostiumus siūtis, kokį stilių rinktis. Jei nebūčiau profesionali šokėja, greičiausiai būčiau pasirinkusi dizainerės kelią... Kai tik galime, su šeima vykstame į keliones. Naujuosius metus su mažąja “keksiuke” Evita šventėme Egipte. Dukrytė labai komunikabili, bendraujanti, tik spėk ją sužiūrėti. Italijoje kartą jau teko gaudyti...

- Ar išdrįsite atvirauti, kokių žalingų įpročių ir silpnybių turite?

- Žinau, kad nesveika, bet labai mėgstu greitojo maisto restorano patiekalus. Patinka viskas, kas skanu. Nors nesu gurmanė - renkuosi lietuviškus patiekalus. Kuo riebesnius ir saldesnius. Dažniausiai toks noras užeina būtent tada, kai nutariu laikytis dietos. Pasižadu nevalgyti bulvių, makaronų, miltinių patiekalų - ir taip jų užsinoriu... Neįstengiu susilaikyti. Tai dar vienas žalingas mano įprotis. Nežinau, ar pagirtina mano silpnybė, ar smerktina, bet būtų labai sunku atsilaikyti prieš pasiūlymą išgerti saldaus šampano.

- O ką jums reiškia pinigai, turtas?

- Pinigai man tikrai nėra svarbiausias dalykas. Yra ką valgyti, turime kur gyventi - ir pakanka. Planavome persikelti į Vilnių, ten statėmės namą, bet apsigalvojome. Kilus nenumatytų sunkumų, namą pardavėme ir dabar labai džiaugiamės, kad neturime jokių įsipareigojimų bankui. Kalbant apie pinigus, greičiau esu “menininkė”, nesivaikanti didelių turtų, pelno.

- Vadinasi, ir į jūsų sėkmės recepto sudėtį pinigai neįeina?

- Manau, svarbiausia sėkmei - užsispyrimas, kantrybė. Nors ir kaip sunku, nevalia sustoti pusiaukelėje, nuleisti rankų. Reikia stengtis, ir sėkmė būtinai aplankys.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
regina
2010-09-19 12:28:03
dziaugiuosi
Street boy
2010-05-10 23:24:19
...patyliu