• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Fenomenas gimęs po Portiku

Autorius: Agne Vadlugaite
2010-07-12 09:00:00

Fenomenas gimęs po Portiku

Sakoma, gyvenime nebūna atsitiktinumų - viskas įvyksta laiku ir dėsningai. Tačiau britų grupės Portico Quartet svaiginama karjera - lyg lemtingų atsitiktinumų virtinė: nuo egzotiško instrumento hango atradimo iki pirmojo albumo triumfo. Ir netikėtas skrydis tęsiasi!

30-ties dar neturintys saksofonininkas Jackas Wyllie, perkusininkas Nickas Mulvey’us, kontrabosininkas Milo Fitzpatrickas bei būgnininkas Duncanas Bellamy neseniai grojo gatvėse, o šiandien jau sukasi svarbiausiose Europos džiazo scenose. Gegužės pabaigoje Portico Quartet išsirengė į beveik keturių mėnesių trukmės Europos gastroles, kurių metu užsuks ir į Vilnių.

Magiškieji hangai
Prieš penkerius metus šią kompaniją žinojo tik tautiečiai Londone. Mat ketveriukė nuolat muzikavo pietinėje Temzės pakrantėje, prie Londono nacionalinio teatro. Žmones akimirksniu sutraukdavo neįprastas dangiškas grupės naudojamų metalinių instrumentų hangų skambesys.


Šie perkusiniai ir melodiniai instrumentai, savo forma primenantys skraidančias lėkštes ar suvožtus dubenis, iš karto tapo Portico Quartet vizitine kortele, melancholiškas jų skambesys - neatsiejama kvarteto kuriamų garsovaizdžių dalimi. Lyginamą su indonezietišku gamelanu ir Karibų metaliniu būgnu hangą mūsų amžiuje sukonstravo šveicarų mokslininkai. Lietuvoje šio egzotiško išradimo kerus jau ne kartą buvo paskleidęs šveicarų muzikantas Bruno Bieri, grojęs hangu Vilniuje ir Kaune. Tačiau Portico Quartet kaip niekas kitas moka žaisti poetiškomis šio instrumento spalvomis. Hangai skamba abiejų ansamblio kompaktinių diskų - Knee Deep ir Isla – visuose garso takeliuose, nardindami klausytoją į melodingas, švelniu liūdesiu dvelkiančias meditacijas.

Pakrikštijo lietus
Didžiausias hango žinovas kvartete - N. Mulvey’us, nors instrumentą surado ir pirmasis nusipirko D.Bellamy. Tai įvyko world music festivalyje WOMAD. “Buvo mano gimtadienis, turėjau šiek tiek pinigų, o trūkstamus paskolino draugai”, - prisimena lemtingą dieną Duncanas. Dovana jam atsiėjo 400 svarų, o po kelių dienų tokiu nepigiu pirkiniu susigundė ir Nickas. Kembridžo koledžo bendramokslius traukė egzotika – Duncanas su Nicku susipažino Azijos ir Rytų studijų mokykloje. Draugai nė akimirką neabejojo skambiųjų radinių verte. “Hangas mane išmokė įsiklausyti į muziką – jis diktavo sprendimus ir kartu paradoksaliai išlaisvino. Manau, kad jo dėka tapau geresniu muzikantu”, - mano N.Mulvey’us. Spontaniškai grupė sukūrė ir savo pavadinimą – jį pakuždėjo lietus Bolonijoje. Mat viešint Italijos festivalyje kvarteto muzikantams vietoje scenos po atviru dangumi teko groti po portiku, kad nesušlaptų. “Nuo to viskas ir prasidėjo”, - juokauja J. Wyllie.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Gairės: portikas, hangai

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus