• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

J. Stakauskaitė: "Apatinio trikotažo, kaip ir meilės, nebus per daug"

Autorius: "Laisvalaikis"
2009-10-08 12:20:00

J. Stakauskaitė:
Ji kuria tai, kas arčiausiai kūno, kas seksualu ir kam nemažai moterų negaili pinigų. Apatinio trikotažo dizainerė Jurgita Stakauskaitė (29) specifinio amato mokėsi dar prieš dešimtmetį įsidarbinusi viename siuvimo fabrike apatinio trikotažo konstruktore. Pasigedusi kūrybinės laisvės ji pati ėmė kurti nėriniuotus, kaspinais ir raukinukais puoštus apatinius moterims.  Šių grožybių galite išvysti atsivertę 2007 m. "Vakaro žinių" kalendorių. Šiandien Jurgitos klientės - ne tik moterys, bet ir vyrai.

- Kodėl Lietuvoje esi vienintelė, kurianti autorinį apatinį trikotažą?

- Gal todėl, kad jam kurti reikia daug kruopštumo ir įgūdžių. Apatiniai drabužiai siuvami iš elastinių audinių, o su jais nėra lengva dirbti. Ypač kai sukonstruoti turi milimetrų tikslumu. Pavyzdžiui, liemenėlei pasiūti reikia naudoti skirtingas siuvimo mašinas, o papuošimai siuvami rankomis.

- Kiek pas tave kainuotų pasisiūti apatinio trikotažo komplektą (kelnaites ir liemenėlę)?

- Nuo 200 iki 1000 litų. Kaina priklauso nuo medžiagų, modelio sudėtingumo.

- Brangiausiai parduotas tavo gaminys?

- Jį dėviu pati. (Juokiasi.)

- Ar perki apatinį trikotažą parduotuvėse?

- Taip. Man patinka "Victoria Secret", "La Perla" gaminiai.

- Kaip apibūdintum savo kuriamo trikotažo stilistiką?

- Iš pradžių buvau pamišusi dėl raukinukų, kaspinėlių ir buvau labai laiminga. Dabar kiekviena mano kolekcija vis santūresnė, funkcionalesnė. Savo stilių pavadinčiau modernia klasika.

- Mėgstamos spalvos? 

- Turtingos - giliai mėlyna, šampano, juoda, sodriai avietinė.

- Ar apatinio trikotažo mada tokia pat dinamiška, kaip ir kitų drabužių?

- Tikrai ne, nors kiekvienais metais kūrėjai pateikia bent po vieną naujovę. Pavyzdžiui, dabar ant bangos - apatinis trikotažas, kurį galima dėvėti ir kaip viršutinį. Šį sezoną grįžta apatinukai, kurių nėriniai žaismingai kyšo iš po sijono ar suknelės. Jie net nešiojami po švarkeliu vietoj palaidinės. Garsūs dizaineriai korsetus siūlo dėvėti ant suknelių arba prie kelnių.

- Kiek moteriai reikia apatinio trikotažo komplektų?

- Čia kaip ir su meile. Jos ir apatinio trikotažo moteriai niekada nebus per daug. (Juokiasi.) O jei rimtai, tai drabužis, kuris greitai susidėvi dėl dažno skalbimo.

- Ar galima spręsti pagal moterį iš to, kokį apatinį trikotažą ji renkasi?

- Galima. Seksualius apatinius renkasi moterys, kurios nori tokios būti. Sportinio stiliaus trikotažą mėgsta praktiškos, veiklios moterys.

- Kokio trikotažo dažniausiai nori tavo klientės?

- Vienareikšmiškai seksualaus. Pastebėjau, kad jaunoji karta labai drąsi, savimi pasitikinti. Man smagu bendrauti su tokiomis moterimis.

- Koks užsakymas tave labiausiai nustebino?

- Tai buvo vyro užsakymas. Jis pageidavo apatinių kelnaičių su įsiuvais kiekvienai organo daliai. Reikėjo siūti iš smulkių medžiagos detalių.

- Jei kurtum vyrišką apatinio trikotažo kolekciją, kokia ji būtų?

- Linksma ir labai spalvinga.

- Kokias pagrindines klaidas daro moterys rinkdamosi apatinius drabužius?

- Dažniausia klaida - netinkamas dydis. Per mažos arba per didelės apimties liemenėlė gali sugadinti viršutinių drabužių vaizdą. Jau nekalbu apie nepatogumą. Baisiai atrodo nešvarios arba nusidėvėjusios liemenėlės petnešėlės, kurias mato aplinkiniai. Negražu kai iš kelnių išlenda apatinės kelnaitės su virvele. Apskritai šio modelio kelnaites patarčiau dėvėti tik tada, kai nori, kad nebūtų matyti kelnaičių kontūro po aptemptais drabužiais. Be to, daugumai vyrų jos net nepatinka.
- Minėjai, kad vyrai dažniausiai kreipiasi norėdami dovanos savo mylimajai. Kokie jų pageidavimai?

- Kuo mažiau kietų detalių ir kuo daugiau perregimo audinio. Pagrindinės spalvos - juoda, raudona ir balta. Pastebėjau, kad daugumai vyrų nepatinka kūno atspalviai.

- Ar moteris turėtų derinti apatinių spalvą prie savo odos spalvos?

- Žinoma. Pavyzdžiui, baltaodei moteriai nepatarčiau rinktis pastelinių tonų. Ją papuoštų skani aviečių spalva. Na, o tamsiaodei labiausiai tiks baltos spalvos trikotažas.

- Ar kuri maudymosi kostiumėlius?

- Taip. Ypač šią vasarą turėjau daug užsakymų. Pastebėjau, kad rinkdamosi maudymosi kostiumėlį mūsų moterys labai praktiškos. Jos nori su juo ir maudytis, ir degintis, ir į baseiną vaikščioti.
- Kokia moteris tave įkvepia kūrybai?

- Savimi pasitikinti, žinanti savo vertę, o jos akyse gali skaityti dramą.
 
D. Tarėlos ir "Respublikos" archyvo nuotr.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus