• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

J.Didžiulis: "Ištvermė išbandyta iki limito"

Autorius: Elena Nikonovaitė, respublika.lt
2010-05-11 13:00:00

J.Didžiulis:
respublika.lt nuotr.

Tarp šių metų "Eurovizijos" dalyvių grupė "InCulto" laikoma viena produktyviausių ir aktyviausių. Tai pastebi ir Lietuvos, ir kitų Europos šalių spauda. Užsimojusi aplankyti 12 šalių šiuo metu grupė tęsia turą "InCulto ACME Eurovision Tour" ir lankosi Belgrade, Serbijoje. Dar laukia kelionės į Estiją, Slovėniją ir Kroatiją. Gegužės 13, 14 ir 15 dienomis "Eastern European Funk" skambės atsisveikinimo koncertuose Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje, o 17 dieną smagusis šešetas lips į lėktuvą ir skris į Oslą - nespėjusieji į koncertus gali įsigyti specialiai "Eurovizijai" išleistą albumą "Eastern European Funk".

Specialiai "Laisvalaikiui" - kelionių dulkėmis nuklotas interviu su "InCulto" lyderiu JURGIU DIDŽIULIU (30).

- "InCulto" pasiryžo įspūdingam koncertų maratonui per įvairias šalis. Ar sidabriniai "triusikai" atlaikys iki "Eurovizijos"?

- Na, jie pamažu plinka, blizgučiai byra, bet nebijok - turim tam sutvarkyti skirtų priemonių. Apie viską pagalvota. (Šypsosi).

- O jei rimtai - ar nerizikuojate per šį ypač daug pastangų reikalaujantį turą išsišvaistyti, išvargti taip, kad "Eurovizijai" jėgų nebeliks?

- Iš pradžių, kai tik pradėjome savo keliones, tikrai buvo tokia baimė. Bet turui įsibėgėjus supratome, kad geriausias būdas pasiruošti "Eurovizijai" yra išeiti į sceną ir dirbti. Nuovargio nėra, bet kiekviename iš mūsų įsikūnijo kovotojas.

Antra vertus, taip jau nutiko, kad dabar grupė "InCulto" sulaukia labai daug dėmesio. Tai reta ir neilgai trunkanti proga, todėl mes norime ją išnaudoti maksimaliai.

- Ar n kartų pasirodžius atliekant tą pačią dainą nekyla noras ją keisti?

- Dėl sumanymo aš ir visa mano komanda jaučiamės 100 procentų gerai. Manome, kad iš esmės keisti nereikia nieko. Žinoma, atlikimą visada galima šlifuoti, pavyzdžiui, šokį, dainavimą. Siekti tobulumo svarbu, bet mūsų pasirodyme pirmoje vietoje yra energija.

- Kaip turas per šalis veikia santykius grupėje?

- Mūsų ištvermė buvo išbandyta iki limito, bet kritinių momentų nebuvo. Nėra nė vieno, kuris zirztų dėl ko nors ar neatsikeltų ryte... Visi demonstruojame brandą. Gal kad gana seniai kartu grojame, nieko naujo vienas apie kitą nesužinojome. (Šypsosi).

- O gal ką nauja sužinojai apie save?

- Kad labai greitai pasiilgstu šeimos. (Šypsosi). Labai sveika išvažiuoti ir pakeliauti vienam, bet per šį turą supratau, kad daugiausia dešimčiai dienų noriu pasprukti iš namų, o paskui jau man darosi nebemalonu.

- Ar su savimi vežiojiesi žmonos, vaikų nuotraukas?

- Manau, kad kiekvienas geras vyras privalo turėti šeimos narių nuotraukas piniginėje. (Šypsosi).

- Kaip tave, sugrįžtantį iš po kelionių, sutinka namuose?

- Man labai pasisekė, nes turiu labai supratingą žmoną. Po kelionių ji mane priima itin šiltai. O visa kita - jau mūsų asmeniniai reikalai. (Šypsosi).

- Kokia asmeninė savybė tau labiausiai praverčia kelionėse?

- Tikėjimas Dievą.

- Pagal kokius kriterijus pasirinkote lankytinas šalis?

- Pagrindinė turo "InCulto ACME Eurovision Tour" užduotis - paveikti šalis, kurių atstovai dalyvauja mūsų pusfinalyje. Siekiame pasirodyti ten, kur mūsų arba nežino, arba yra mums nepalankių žmonių. Lankomės nedidelėse šalyse, kurių gyventojai pamišę dėl "Eurovizijos", o tai reiškia, kad mes galime tas šalis paveikti. Žiūrime į viską labai strategiškai (visą turo vaizdo medžiagą galite rasti www.facebook.com/InCultoAcme - red. past.)

- Ar jūsų aplankytose šalyse žmonės supranta dainos turinį? O gal atpažįsta save, savo gyvenimus jūsų susuktame vaizdo klipe?

- Sunku pasakyti, mat yra daug žmonių, kurie nemoka anglų kalbos. Bet kai mes papasakojame, kad daina yra apie tai, kad reikia džiaugtis tuo, ką turi, ir maksimaliai išnaudoti esamas aplinkybes, žmonės su tuo tikrai susitapatina.

- Kokioje šalyje jus priėmė geriausiai?

- Išsiskyrė Gruzija. Pasijutome joje labai jaukiai. Bet blogų šalių mūsų ture nebuvo.

- Kaip manai, kas yra rimčiausi mūsų konkurentai pusfinalyje?

- Gerų dainų yra daug, bet mes savo kategorijoje konkurentų kaip ir neturime.

- Kodėl?

- Nes esame "frikai" - išsišokėliai. Ir tas nėra blogai, nes atrodome kitaip. Dėl to mums nereikia į kitus žiūrėti kaip į konkurentus.

- Seniau pats į "Euroviziją" žiūrėjai gana skeptiškai. Kas pasikeitė?

- Buvau skeptiškas, nes man patinka konceptuali muzika, su cinkeliu, o "Eurovizijai" to dažnai trūksta. Bet buvimas toje virtuvėje mane įtraukė ir sukėlė pagarbą. Negali į šventę, kurioje visi apsirengę smokingais, ateiti su džinsais ir dar visus išvadinti "pižonais". Reikia suprasti, gerbti ir įsikomponuoti į "Eurovizijos" kontekstą. Pastaruoju metu supratau, kad daug kas "Euroviziją" smerkia neteisingai.

- Su kuo tai palyginama - gyvenimas turo ritmu?

- Tai kaip studentiškas bendrabutis, kuriame vieni vyrai. (Juokiasi).

- Vienas jūsų rėmėjų atšaukė susitarimą ir negavote visos žadėtos sumos. Kaip išgyvenate pinigų stygių?

- Mus išgelbėjo kompanija "ACME Baltija". Iš pradžių ji prisidėjo prie turo, o vėliau perėmė visą rėmimą ir tapo pagrindiniais mūsų rėmėjais. Žinoma, kai toks Azerbaidžanas skiria 2 milijonus dolerių savo pasirodymui "Eurovizijoje", mes, turėdami savo 100 ar 200 tūkstančių litų, jaučiamės darą stebuklus. (Šypsosi). Antra vertus, kartais pinigų trūkumas net būna papildomas kabliukas žurnalistams, kai jie išgirsta, kad dabar, tai yra po spaudos konferencijos, eisime groti į gatvę kavos puodukui.

- Paskutinis atsisveikinimo koncertas Lietuvoje vyks gegužės 15 dieną. Ką veiksite iki pusfinalio?

- Septynioliktą dieną išskrendame į Oslą ir gyvensime ramiu ritmu, civilizacijoje, vaikščiosime į spaudos konferencijas, repetuosime, o viešbutyje iš kranų tekės vanduo... Palyginti su mūsų įveiktu turu, tai bus poilsis, rojus.

- Ką veiksi po "Eurovizijos"?

- Dvi savaites ilsėsiuosi. Su šeima keliausime į Kolumbiją. Nelabai matau savo ateities po "Eurovizijos", todėl nelabai noriu ką nors prognozuoti ar apie tai galvoti. Nėra taip, kad nieko nebeplanuojame - pradėjau naują projektą su žmona, noriu užbaigt "InCulto" albumą. Idėjų yra, o kokia bus paklausa, pasiūlymai po "Eurovizijos" - neįmanoma numatyti ir nenoriu dėl to sukti sau galvos.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus