• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Karūna be ašarų

Autorius: respublika.lt
2009-10-19 16:39:00

Karūna be ašarų
Vaida Petraškaitė

Kai keturiolika merginų varžėsi dėl “Mis Lietuva 2009” titulo, liejosi didžiulės aistros - dalyvės visais įmanomais būdais nėrėsi iš kailio, kad tik pelnytų komisijos narių ir publikos simpatijas.

Galiausiai po konkurso vienos braukė džiaugsmo ašaras, o kitoms, deja, teko nuryti kartėlį. O gal nebūtinai?

Konkurso dalyvės stengėsi sublizgėti ne vienoje sudėtingoje rungtyje: jos prisistatė su tautiniais kostiumais, elegantiškai žingsniavo su dizainerio Egidijaus Rainio vakarinėmis suknelėmis ir galiausiai savo kūno pranašumus demonstravo vilkėdamos bikinius. Nors vienas komisijos narys apgailestavo, kad su bikiniais merginos pabuvojo per trumpai, taip esą buvo daug sunkiau įvertinti dalyvių kūno linijas. Tuo tarpu pačios merginos neieškojo žodžių kišenėje, sakydamos, kad jas labiau nei bikinis papuošė tautinis apdaras. O šiai minčiai plojimais pritarė ir renginį stebintys žiūrovai, kurių kiekvienas atkakliai sirgo už savo favoritę. (Beje, vienas iš konkurso komisijos narių buvo fotografas Raimundas Adžgauskas, fotografuojantis ir seksualiąsias “Olialia” mergaites!)

Kartojame laimingųjų pavardes: “Mis Lietuva 2009” išrinkta gražiausia šių metų kaunietė Vaida Petraškaitė, pirmąja vicemis tapo marijampolietė Ernesta Kalinauskaitė, o antrąja vicemis - Akvilė Teselytė. Kitos merginos džiaugėsi ne mažiau vertingais titulais: “Mis gracija” tapo Asta Kaukaitė, “Mis elegancija” - Simona Cirtautaitė, o “Mis foto” - Justina Kazlauskytė. Žinoma, kiekviena mergina norėjo būti pripažinta, troško bent pasimatuoti gražiausios lietuvaitės karūną, tačiau sutikite, kad svarbiausia visai ne pats laimėjimas, o galimybė dalyvauti tokiame reikšmingame grožio konkurse. Mat kai kurioms merginoms kelias ant šios scenos buvo išties ilgas.


Pasipuošusi gražiausios lietuvaitės karūna Vaida Petraškaitė prisipažino, kad iš netikėtumo negali net ašaros išspausti. (Irmanto Sidarevičiaus nuotr.)

"Mis publikos" titulas

Didžiausios žiūrovų simpatijos atiteko iš Alytaus kilusiai “Olialia” mergaitei Indrei Burlinskaitei. Iki paskutinės akimirkos nesitikėjusi tokio įvertinimo keturioliktu numeriu pasirodžiusi gražuolė neslėpė džiaugsmingų emocijų: “Grįžau į namus, peržiūrėjau dovanėles, pasikabinau juostą, puoliau prie interneto skaityti komentarų ir ieškoti nuotraukų iš finalo”.

Beje, ne vienas Indrės gerbėjas domėjosi, be kokių kosmetikos priemonių ar procedūrų neišsiverstų ši gražuolė. Tad nieko nelaukusi uždaviau jai šį klausimą:

Atsakymas

“Manau, kad visos didžiausios mano gerbėjos žino, kaip rūpinuosi savo išvaizda. Aš joms visoms atsakau į elektroninius laiškus, bendrauju savo tinklaraščiuose ir gerbėjų forume. Rūpinuosi savimi taip, kaip ir visos merginos: manikiūras, plaukų, odos priežiūra”. Tad nieko keista, kad maloniai bendraujanti mergina pelnė garbingą publikos simpatijų titulą.


"Mis Publikos" Indrės Burlinskaitė pasirodymas su vakarine suknele. (Irmanto Sidarevičiaus nuotr.)

Ko reikia gražiausiai lietuvaitei?

Lilija LARIONOVA, dizainerė:

Pirmiausia merginai yra reikalinga puiki išvaizda. Kiti puola ginčytis, kad svarbiausias yra protas, bet “Mis Lietuva” juk važiuos ne į matematikos olimpiadą, o į pasaulinio lygio grožio konkursą. Tačiau jokiu būdu nesakau, kad mergina gali būti ir kvaila, ir neišprususi, ji tikrai turėtų žinoti, kas yra mūsų šalies kaimynai. (Juokiasi.)

Ji privalo mokėti išsisukti iš klastingų klausimų, spinduliuoti laisvumą, pasižymėti charizmatiškumu. O kai kurios merginos tiesiog buvo per jaunos atstovauti Lietuvai grožio konkurse. Dar yra reikalingas artistiškumas - gebėjimas savo išmoktai kalbai suteikti gyvybės. Beje, man labai patiko išlaikyta intriga bikinio konkurse, kai tam tikros merginų kūno vietos buvo sumaniai pridengtos. Šis sprendimas man labai patiko.Gabrielė MARTIROSIANAITĖ, “Mis Lietuva 2008”:

Merginai reikalinga vidinio ir išorinio grožio harmonija. Pats grožis yra labai subjektyvus dalykas. Nugalėtoja Vaida buvo viena iš mano favoričių. Su ja buvau susidūrusi ir anksčiau, per “Mis laikinosios sostinės” rinkimus, kai aš buvau komisijos narė. Ji mane sužavėjo, nes spinduliavo kažkokia vidine energija, kuri ją išskyrė iš kitų dalyvių.

Taip pat manau, kad merginai reikia mokėti pateikti jau anksčiau išmoktą prisistatymo tekstą, kuris yra labai svarbus. Galbūt merginoms dažniausiai koją pakiša jaudulys. Renginyje labai jaudinausi ne dėl savęs, o dėl merginų, nes aš jau buvau viską perėjusi ir išbandžiusi.Kotryna KIRDEIKYTĖ, renginių organizavimo įmonės vadovė ir vyrų šokių grupės vadybininkė:

Pirmiausia kaip ir gamtoje, taip ir merginos kūne viskas turi būti proporcinga. Buvau “Mis Lietuvos 2009” rinkimuose ir pastebėjau, kad visos mergaitės yra labai gražios, apdovanotos gamtos. Tačiau, kad sužavėtum publiką, dar reikia mokėti pateikti savo grožį. Gražu, kai mergina skleidžia moterišką energiją, aiškiai dėsto mintis, yra įvaldžiusi savo kūno kalbą. Aš palaikau merginas, kurios dalyvauja grožio konkursuose, tikrai to nelaikau tuštybe. Mano įsitikinimu, grožio niekada nebus per daug.

Jurgita STAKAUSKAITĖ, apatinio trikotažo dizainerė:

Gražiausiai merginai gamtos dovanoto grožio nepakanka, tuo labiau kad grožis, kaip ir menas, yra subjektyvi sąvoka, o jo suvokimas ir kriterijai gali kisti... Reikia vidinio šarmo, šiltų spinduliuojančių akių, elegancijos, mokėjimo bendrauti, turi būti harmonija tarp išorinio ir vidinio grožio.

Deimantė ZAILSKAITĖ

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"
„Respublika“Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus