• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kompozitorius G. Gelgotas perduos „Europos kultūros sostinės“ ženklą Esenui
Autorius: Eli.lt
2009-10-22 11:03:00

Pastaruosius trejus metus aktyvia veikla užsiimantis kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas rudenį surengs ne vieną ypatingą savo pasirodymą Vokietijoje. Šiuo metu mokslus šioje šalyje kremtančio muziko savaitgalį laukia išties atsakingas pasirodymas, kuriame „Europos kultūros sostinės“ ženklas simboliškai bus perduotas kitais metais ja tapsiančiam miestui.

23-ejų muzikas, „Naujų idėjų kamerinio orkestro“ (NIKO) įkūrėjas nuo spalio 1 d. savo žinias gilina prestižinėje Hamburgo Muzikos akademijoje. Gediminas studijuoja pas pasaulyje žinomą kompozitorių Peter Michael Hamel. Naudodamiesi proga, kad jaunasis kompozitorius ilgus mėnesius viešės Vokietijoje, akademinės muzikos koncertų rengėjai kaipmat tuo pasinaudojo.

Spalį - keturi koncertai Vokietijoje

Beveik visoje Vakarų Europoje, Rusijoje, JAV, Kuboje koncertavęs G. Gelgotas kartu su savo orkestru vien spalio mėnesį Vokietijoje surengs  keturis koncertus. Spalio 23 d. kompozitorius savo naujausią kūrybą pristatys Drubecke. Koncertas šiame mieste bus skirtas Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Juk būtent šiose vietovėse parašytuose Kvedlinburgo analuose 1009-aisiais pirmą kartą buvo paminėtas mūsų valstybės vardas.

Spalio 25 d. orkestras keliaus į anksčiau Vokietijos pramonės centru laikytą Eseną. Čia įvyksiančiame koncerte „Europos kultūros sostinės“ ženklas bus perduotas Esenui, kuris kartu su Vengrijos miestu Pėču bei Turkijos miestu Stambulu tapo kitų metų Europos kultūros sostine. Spalio 26 ir 27 dienomis Gediminas Gelgotas kartu su „Naujų idėjų kameriniu orkestru“ dar pasirodys Duisburge bei Miulheime.

„Šioms labai svarbioms gastrolėms įtemptai ruošiamės, kasdien repetuojame. Mano kolektyvas mėgsta iššūkius, todėl prie intensyvaus darbo ritmo esame įpratę. Džiugu, kad ypatinga koncentracija dar labiau mus suvienija. Beje, koncertų Vokietijoje programą pristatysime ir Lietuvoje. Spalio 30 d. pasirodysime Valstybiniame Kauno Dramos teatre. Vėlinių koncertu paminėsime Anapilin išėjusius garsiausius Kauno miesto menininkus“, - pasakoja net penkiems koncertams spalio mėnesį besiruošiantis Gediminas Gelgotas.

Akademinę muziką nori paversti suprantamesne

Jaunasis kompozitorius ir dirigentas nebijo išeiti iš įprastų akademiniam menui ribų, rengia netradicinės koncepcijos projektus netikėtose erdvėse. Maža to, jis neseniai pristatė savo kūrinio „Body Language“ perdirbinį. Greitu metu Gediminas Gelgotas ketina išleisti visą savo remiksų, kuriuos sukurs žinomi elektroninės muzikos kūrėjai, nemokamą virtualų albumą.

„Aš, manau, kad šiandien mūsų visuomenę galima sudominti nauju požiūriu į meną nepriklausantį nė vienai kategorijai, profesionalų ir tuo pačiu įdomų plačiai klausytojų auditorijai. Muzika gali būti moderni, aktuali ir suprantama - taip ji savaime yra pajėgi pritraukti klausytojus, išlikdama profesionaliu menu. Šiuolaikinis teatras tai jau sėkmingai padarė, todėl labai norėčiau tai įtvirtinti ir savo muzikoje,“ - ambicijų neslepia „Naujų idėjų kamerinio orkestro“ įkūrėjas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus