• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Monako Kunigaikštystėje džinsų kolekciją pristatys ir lietuvė

Autorius: Neringa Šaltenytė
2010-06-05 10:00:00

Monako Kunigaikštystėje džinsų kolekciją pristatys ir lietuvė
Organiztorių nuotr.

Pirmą  kartą Monako Kunigaikštystėje rengiamas tarptautinis prestižinis džinsų konkursas „JANSATION 2010 Monte Carlo“. Pagrindinis tikslas -  atskleisti naujų ir jaunų, džinsus galinčius modeliuoti dizainerių vardus ir susieti juos su džinsų mados industrija.

Šių metų konkurso skelbiama tema – Aukštosios Mados Įkvėpimas ("Haute Couture Inspiration"). Organizatoriai skatina jaunuosius dizainerius pasinerti i aukštąją madą, bandyti išreikšti save džinsų kalba, surasti grožį ir harmoniją, kuri atsiskleidžia jungiant aukštąją madą ir džinsinius audinius, o taip pat pasižiūrėti į džinsinį audinį per savo šalies tradicijų prizmę.

„JANSATION 2010 Monte Carlo“ - tai jaunų, kūrybingų ir profesionalių dizainerių bei džinsų pramonės atstovų susitikimo vieta. Organizatoriai siekia paskatinti naujos kartos dizainerių ir džinsų pramonės gamintojų atstovų bendradarbiavimą. Šiuo metu džinsų pramonė siekia per 49 milijardų apyvartą per metus.

 Šių metų „JANSATION 2010 Monte Carlo“ konkurse galimybę atstovauti savo šalims pasiekė šių šalių atstovai: Australija, Belgija, Bulgarija, Kolumbija, Ispanija, Prancūzija, Graikija, Indija, Izraelis, Italija, Japonija, Lietuva, Naujoji Zelandija, Rusija, Singapūras, Švedija, JAV.

Lietuvai atstovauja jauna, bet mados pasaulyje jau įsitvirtinusi dizainerė Aurelija Kaltenytė. Tai 24-erių metų vilnietė, prieš metus baigusi Vilniaus dailės akademiją, savo žinias tobulinusi Olandijos „Hogeschool voor Kunsten Utrecht“ universitete. Savo pirmąją džinsų kolekciją pristatė dar 2004-aisiais metais. Šiuo metu ji gyvena ir kuria Londone, Jungtinėje Karalystėje, bet savo drabužiais džiugina savo klientus ir Lietuvoje.

Aurelija Kaltenytė „JANSATION 2010 Monte Carlo“ organizatorius ir komisiją sužavėjo puikiu šiuolaikišku džinsų ir lietuvišku senoviniu moters galvos apdangalo deriniu. Dizainerė kolekcijai naudojo tamsų neplautą džinsinį audinį ir lietuvišką baltą liną. Galvos apdangalas – tai asociacija į iki XIX a. Lietuvoje dėvėtą vedusios moters galvos apdangalą. Jis pasiūtas iš vientiso 3 x 0.5 m. lino audinio, dažnai išsiuvinėto raudonais siūlais kryželiu. Nors tiek džinsinis, tiek lino audiniai yra kieti ir nelankstūs, bet gamyboje panaudoti užtrauktukai, spaudės ir kniedės leidžia drabužiams laisvai kristi gražiomis klostėmis. Visi kolekcijos modeliai lengvai transformuojami, pridedamos-nuimamos atskiros detalės. Kai kur galvos apdangalas, gobtuvas pereina į kaklo šalį. Kūrybinga dizainerė Aurelija Kaltenytė įrodė, jog naudojant tiek senus, tradicinius, tiek naujus atributus galima išsiskirti originalumu ir būti madingu šiandien. Kolekcijos fotosesiją jau galima pamatyti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ (vartotojo vardas: au de signs).

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus