• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

"Nereikalingi žmonės" pakviesti į pasaulio geriausiųjų festivalį  5 

2008-08-20 00:00:00

"Vakaro žinių" nuotr.
Nuo sausio vidurio į didžiųjų Lietuvos miestų ekranus išleistas latvių režisieriaus Mariaus Martinsono vaidybinis filmas "Nereikalingi žmonės" su žinomais lietuvių aktoriais dabar jau tęsia kelionę po pasaulio ekranus.

Po pergalingo triumfo tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje, iš kurio birželį grįžo su dviem prestižiniais apdovanojimais, filmas "Nereikalingi žmonės" sulaukė kvietimų į kitus tarptautinius prestižinius kino festivalius. Vienas pirmųjų filmo kūrybinę grupę pakvietė Monrealio pasaulio filmų festivalis, rugpjūčio 21-rugsėjo 1-ąją vyksiantis Monrealyje, Kanadoje. Šanchajuje už režisūrą buvo apdovanotas režisierius M. Martinsonas, o geriausios muzikos kategorijoje triumfavo Andrius Mamontovas, šiame filme suvaidinęs ir vieną pagrindinių vaidmenų.

Monrealio pasaulio filmų festivalis - pagal tarptautinės filmų prodiuserių asociacijų federacijos FIAPF reitingus yra aukščiausios kategorijos festivalis, kaip ir Kanų, Berlyno, Šanchajaus festivaliai. Iš viso tokių pasaulyje yra dvylika.

"Nereikalingi žmonės" atrinkti į festivalio "World Greats" (Pasaulio geriausieji) programą. Tai pati svarbiausia programa, kurioje gali dalyvauti filmas, kurio pasaulinė premjera jau yra įvykusi kitame festivalyje.

Šiemet programoje "Pasaulio geriausieji" kartu su M. Martinsono filmu "Nereikalingi žmonės" dalyvauja tokie filmai kaip "Maradona" (rež. Emiras Kasturica, Emir Kasturica), "Katynė" (rež. Andžejus Vaida, Andrzej Wajda), "Išnykusi imperija" (rež. Karenas Šachnazarovas), "Viky Kristina Barselona" (rež. Vudis Alenas, Woody Allen).

2006-aisiais Monrealio pasaulio filmų festivalyje M. Martinsonas pristatė savo juostą "Anastasia". Beje, būtent šiame festivalyje režisieriui gimė mintis sukurti filmą "Nereikalingi žmonės".

Oficialiai atstovauti ir pristatyti kino juostą Monrealio pasaulio filmų festivalyje iš filmo kūrybinės grupės pakviesti režisierius M. Martinsonas ir prodiuserė Linda Kruklė. Filmo premjera festivalyje, taip pat ir Šiaurės Amerikos žemyne įvyks rugpjūčio 28-ąją.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Giedre
2008-09-01 03:52:06
eik i kino teatra, o ne klausk- is kur gauti?- filmas juk duoda tau jausma ir potyri, duok ir tu jo kurejui.
Linas
2008-08-20 18:43:38
Na, filmas pusetinas lyginant pasaulio mastu, gal ir neblogas kaip Lietuvai. Vienintelis dalykas, kuris patiko tai Mamontovo indelis - vaidyba ir muzika. :)
Sandra
2008-08-20 16:33:53
Tikrai puikus filmas!
Vertėtų pamatyti. ;)