• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

N.Narmontaitės dovana - “Selavy!”

Autorius: Giedrė Milkevičiūtė, respublika.lt
2010-04-03 08:00:00

N.Narmontaitės dovana - “Selavy!”
respublika.lt

Kartais ir mums norisi ištarti lakonišką prancūzų “Selavy”, kai kas nors bando kapstytis po mūsų gyvenimą. “Toks gyvenimas” - taip vadinasi ir naujausias aktorės ir dainininkės Nijolės Narmontaitės monospektaklis, į kurį Vilniaus mažajame teatre ji kviečia Velykų išvakarėse. “Tai dovana žiūrovams, mano draugams ir sau pačiai”, - sako spektaklio kūrėja ir atlikėja.

Mėgsta staigmenas

Jaunatviškumo ir energijos nestokojanti N.Narmontaitė įsitikinusi: “Iš tiesų juk gyvenimas yra permainingas, nenuspėjamas ir gražus”. Po to, kai pernai balandį aktorė nuo savo jubiliejaus pabėgo į Čikagą, kur surengė tautiečiams kelis koncertus, draugai nedavė jai ramybės ir laukė kažko naujo, netikėto. Ir vis klausinėjo, kodėl gi ji nieko naujo nedaro, kodėl nešventė jubiliejaus Vilniuje, kodėl mažai kas žinojo apie vestuves su žinomu verslininku Pauliumi Kovu. “Aš jiems sakiau: jūs ką, ar nežinote Avino (pagal Zodiaką) bruožų? Kodėl aš turiu daryti ką nors tada, kai visi to laukia, kai liepia man daryti? Aš pati mėgstu staig-menas, todėl ir kitiems surengiu šventę tada, kai jos nelaukia. Taip ir gimė spektaklis “Selavy!” (“Toks gyvenimas”). Norėjau įprasminti tai, ką pati gyvenime esu patyrusi, ką jaučia mūsų laikotarpio žmogus”, - prisipažino aktorė.

Spektaklyje “Selavy!” skamba muzika ir dainos iš N.Narmontaitės mylimų pasaulio žvaigždžių Editos Piaf (Edith Piaf), aktorės dievaitės Marlenos Dytrich (Marlen Dietrich) ir kitų repertuaro, vaidinami epizodai iš jos pačios gyvenimo. “Bet kuris spektaklio momentas yra mano, bet kartu atsitiko ir kažkam kitam. Štai megzti aš išmokau dėl to, kad Piaf mezgė, o švilpauti, kad tai darė Dytrich. Tai pjesė-rebusas”, - šypsosi artistė.

Paskui svajonę

Kad ir į kokį susitikimą Nijolė nueitų, žmonės jos visada klausia, o kaipgi ji tapo artiste. “Sutikite, kad kone visos mergaitės dar mokykloje kažkodėl svajoja apie artistės ar manekenės karjerą. Tad ir spektaklyje bandau parodyti, kaip mergaitė iš mažo miestelio tarp išdžiaustytų skalbinių, kurie gali atstoti kino ekraną ar scenos uždangą, bando pradėti įgyvendinti savo svajonę. Man svajonė buvo būti tokiai kaip kine buvo ir yra Greta Garbo, Sofi Loren, Merlin Monro, Liudmila Gurčenko”, - prisimena aktorė. Tačiau tik pabandžiusi svajonę įgyvendinti ji suprato, kad kelias į sceną ir kiną nėra rožėmis klotas.

“Esu iš tų, kurios nuotaikos dažnai keisdavosi, tačiau humoro jausmo ir optimizmo stengiausi niekada neprarasti. Tad ir gyvenimas man buvo dosnus staigmenų”, - prisipažįsta moteris ir pabrėžia, kad spektaklyje nubrėžta meilės linija visiškai nereiškia, kad tai atsitiko pačiai aktorei.

Žodžius spektaklio dainoms parašė kaunietės Violeta Sagaitytė ir Dalia Teišerskytė, o projektą sustygavo Rima Paukštė, kostiumų dailininkas - Egidijus Rainys.

Teatrališkos piršlybos

Pernai Nijolė ištekėjo ir už žinomo verslininko, aistringo buriuotojo bei ekstremalaus sporto entuziasto P.Kovo. Įspūdingas ir jaudinantis buvo momentas, kai mylimas vyras, su kuriuo ji draugavo bemaž dešimt metų, grįžęs po kelionės jachta aplink pasaulį, per iškilmingas įgulos sutiktuves priklaupė ant kelio ir pasipiršo. Taigi toks gyvenimas!

Tikra žemaitė, gimusi ir augusi Telšiuose, ilgą laiką gyvenusi Kaune ir vaidinusi tenykščiame dramos teatre, tapo vilniete. Beje, savo žemaitišką kilmę ji pabrėžia bet kuria kita pasitaikiusia proga. Visa savo esybe ji puoselėja ir meilę vienai gražiausių šalių - Italijai. Net ir itališkai yra išmokusi. O jos spektaklis apie daugiausiai itališkai dainavusią garsiąją Mariją Kalas (Maria Callas) “Meistriškumo pamoka”, kurį režisavo Gytis Padegimas, apkeliavo visą Lietuvą ir pelnė įvairių apdovanojimų. Tad visai neatsitiktinai ir naujasis spektaklis, kurį jau matė telšiškiai ir panevėžiečiai, skambiai vadinasi “Selavy!” Bet scenoje skamba ir žemaitiška šnekta. “O kaip gi kitaip. Kitų vadinamą mužikiška žemaitišką kalbą nešiau kaip vėliavą visą gyvenimą”, - kalba aktorė
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus