• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Olialia“ pretendentė Kinijos teatrus iškeitė į Lietuvos sceną  1 

2009-04-06 00:00:00

„Olialia“ pretendentė Kinijos teatrus iškeitė į Lietuvos sceną
Olialia.lt info.

Baleto šokėja Kristina Tarasevičiūtė gali pasigirti įspūdinga šokių patirtimi – per 16 metų, praleistų su šokiais, ji jau pasirodė žinomiausių Lietuvos ir užsienio choreografų režisuotuose spektakliuose, tačiau didžiausias jos gyvenimo nuotykis – tai metai, praleisti šokant su prestižine Kinijos šokėjų trupe.  

Klasikiniai lietuvių paburbėjimai

„Šokti pradėjau, kai man buvo vos penkeri, tad iš viso aš šoku jau 16 metų, iš jų 11 paskyriau klasikiniam baletui“, - pasakoti apie save pradėjo K. Tarasevičiūtė. Iš Palangos kilusi mergina devynis metus praleido atskirta nuo namų – ji mokėsi Vilniaus M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje. „Tuomet gyvenau labai konservatyviai, visąlaik tik šokau, nieko kito ir nemačiau“, - prisiminė ilgus metus Kristina. Tačiau vos baigus gimnaziją jai pasitaikė didžiausia gyvenimo galimybė.  

„Operos ir beleto teatre žinomi choreografai ieškojo šokėjų iš Lietuvos, norinčių šokti Kinijoje. Na, aš ir sudalyvavau jų organizuotoje atrankoje. Juokinga, nes visi lietuviai nuolatos sako, kad jei tik galėtų išvažiuoti į užsienį – iš karto išvažiuotų, o tąkart mūsų į atranką susirinko vos... keturi!

Visiems keturiems ir nusišypsojo laimė: mus atrinko. Išvažiavome į Kiniją, kur dirbome viename teatre, su šokių trupe „Suzhou Ballet Theatre“ mes kas vakarą rengdavome šou programas, šokdavome spektakliuose. Galiu pasakyti, kad tai buvo geriausi mano gyvenimo metai, ne tik iš jau praėjusių, bet turbūt ir iš visų būsimų“, - su šypsena pasakojo talentinga šokėja. 


Kristina Tarasevičiūtė

Prisiminimui – plaukų sruoga

„Suzhou Ballet Theatre“ atstovai apie Lietuvos šokėjus buvo girdėję labai gerų atsiliepimų, dėl to ir nusprendė šokėjų ieškoti tokioje tolimoje šalyje. O jų suteikta proga Kristina negali atsidžiaugti ir iki šiol. „Per tuos metus aš susipažinau su begale žmonių iš viso pasaulio, kardinaliai pasikeitė mano požiūris į gyvenimą, vertybės, aš tiek daug pamačiau ir sužinojau“, - nostalgiški prisiminimai užplūdo K. Tarasevičiūtę. Ji džiaugiasi ir galimybe iš arčiau pažinti visai svetimą tokios tolimos šalies kultūrą. „Aš tai netgi ne kultūra, o kosmosu pavadinčiau – taip viskas skiriasi nuo to, prie ko mes čia Lietuvoje esame įpratę“, - sakė mergina.

Šviesiaplaukei lietuvaitei kinai gatve ramiai praeiti neleisdavo: prašydavo leisti išsikirpti jos plaukų sruogą ar tiesiog nusifotografuoti drauge. „Turėjau draugų kinų, kurių seneliai, su manimi susipažinę, tvirtino, kad niekada dar gyvenime jie nebuvo matę baltaodžio žmogaus“, - įdomiais patyrimais dalijosi Kristina. Kinijoje ji šoko didžiuliame teatrų ir muziejų komplekse – jo dydis buvo lyg trys lietuviški „Akropoliai“.  

Ištyrinėjo Europą

Pasibaigus kontraktui su Kinijos šokių trupe Kristina iškeliavo... ne, ne namo. „Kol mokiausi gimnazijoje gyvenau be galo konservatyviai, o per tuos metus Kinijoje pamačiau visai kitą pasaulį. Per kiekvienas atostogas mes keliaudavom kur nors toli, už tūkstančių kilometrų, tad aš nusprendžiau susipažinti su tuo, kas yra arčiau Lietuvos – Europa. Todėl uždirbtus pinigus investavau į keliones, kurios taip pat buvo nuostabios ir labai įdomios. Negalėjau suprasti, kaip tiek metų aš galėjau gyventi Lietuvoje ir nežinoti, kas vyksta taip arti mūsų“, - pasakojo mergina.  

Na, o po visų didžiųjų gyvenimo kelionių Kristina – ir vėl Lietuvoje. „Šiuo metu šoku Klaipėdos muzikiniame teatre ir šou balete „Coda“, su kuriuo dalyvauja įvairiuose renginiuose, koncertuojame visoje Lietuvoje“, - pasakojo mergina. Šokėja svajoja kada nors turėti ir savo šokių trupe. „Supratau, kad mane labiausiai domina pati spektaklių kūryba, norėčiau dirbti režisiere-choreografe“, - sakė mergina.

Balandžio 1-ąją Kristiną galėjote pamatyti šokančią per LNK rodytame antrininkų konkurse „Gintarinis atspindys“.

Parodys savo fotosesiją

Jau pirmadienį www.olialia.lt pamatysite šios žavingos šokėjos fotosesiją. „Kažkada žurnale paskaičiau apie „Olialia“ mergaičių vykdytą gerumo akciją kraujo vėžiu sergantiems vaikams pradžiuginti, po to radau ir kitų straipsnių, apie tai, kokia įdomia veikla užsiima „Olialia“ mergaitės, tad nusprendžiau pabandyti prie jų prisijungti ir aš. Tai puiki savirealizacijos forma, o aš labai noriu ir laukiu daug renginių, veiklos“, - apie naujuosius savo planus kalbėjo šokėja K. Tarasevičiūtė. 

 
 


Asmeninio archyvo nuotraukos
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ieva
2009-04-06 18:38:10
Talentinga mergina, kam jungtis prie olialia? Suprantu, kad reikia tramplino, bet bijociau del 'stampo', kuri olialia gali duoti ilgam...
Nuosirdziai - sekmes!