• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Paaiškėjo dešimt "Eurovizijos" finalo dalyvių (foto)  5 

2008-05-21 00:00:00

Paaiškėjo dešimt
Sauliaus Venckaus nuotr.
Vėlų antradienio vakarą Belgrado arenoje Serbijoje įvyko pirmasis Europos dainų konkurso "Eurovizija 2008" pusfinalis. Iš devyniolikos šalių atstovų į didįjį šeštadienio finalą pateko dešimt.

Lietuvos atstovas 2008-ųjų "Eurovizijoje" Jeronimas Milius pasirodys ketvirtadienį, gegužės 22 dieną, antrajame pusfinalyje, po kurio dar dešimt šalių pateks į šeštadienio finalą.

Pirmosios dešimt finale dalyvaujančių šalių: Graikija, Rumunija, Bosnija ir Hercegovina, Suomija, Lietuvos kaimynė Rusija, Izraelis, Azerbaidžianas, Armėnija, Lietuvos kaimynė Lenkija ir Norvegija.

Plačiai išreklamuotas Airijos pasirodymas liko nepastebėtas. Lėlė kalakutas Dustinas į finalą nepateko. Tačiau kur kas audringesnių plojimų susilaukė "Eurovizijoje" jau antrą kartą dalyvaujantis Rusijos atstovas Dima Bilanas. Devynis finalo dalyvius išrinko pusfinalyje dalyvavusių šalių televizijos žiūrovai, o dešimtąjį - kiekvienoje šalyje sudaryta žiuri. Tačiau kuri ta žiuri išrinktoji, neaišku, ir paaiškės tik po finalo.

Iš viso didžiajame finale susikaus 25 šalys - po dešimt iš pusfinalių ir dar penkios, įgijusios kelialapius į finalą be kovos. Tai praėjusių metų "Eurovizijos" nugalėtoja ir renginio šeimininkė Serbija bei didžiosios konkurso rėmėjos Ispanija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija.

Tačiau lietuviui J. Miliui pakovoti teks. Jo lyriška baladė apie klajoklio kelionę į mėnulį "Normads in the Night" pusfinalyje ketvirtadienį nuskambės penkta. Prieš Jeronimą į sceną lips Ukrainos atstovė, po jo – Albanijos pasiuntinė.

J. Miliaus šansus užsienio žurnalistai vertina gana skeptiškai. Nepaisant teigiamų atsiliepimų, J. Miliaus pavardė pirmadienį, pirmojo pusfinalio išvakarėse, užsienio žiniasklaidos atstovų surengtame neoficialiame totalizatoriuje atsidūrė pačioje sąrašo pabaigoje.

Iš viso šiemet „Eurovizijoje" dalyvauja kaip niekad daug – net 43 šalys. Devynioms iš jų svajonės apie laimėjimą antradienio vakarą baigėsi.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Julija
2008-07-22 10:36:52
Nebera i ka ziureti Eurovizijoje....
KAs kas kasa
2008-07-10 14:06:33
Su tuo jeronimu mes nk nelaimejom...
Dzelina to: "grazuole vasara'"
2008-05-22 16:00:57
tos salys patenka del to, kad remia eurovizija. ir as visai nepykstu del to - man netgi gaila, kad jos niekad nelaimi.