• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Renkama „Lietuvos Metų Moteris 2008“ (papildyta)

Autorius: www.eli.lt
2009-01-23 00:00:00

Renkama „Lietuvos Metų Moteris 2008“ (papildyta)

Tik prasidėjus pavasariui, pirmą kartą per tiesioginę TV3 transliaciją bus išrinkta „Lietuvos Metų Moteris 2008“. 1992-aisiais prasidėjęs „Moters“ žurnalo projektas tampa nacionaliniu, o nominantės savo darbais yra vertinamos ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

„Lietuvos Metų Moters apdovanojimas yra simbolis visoms moterims. Norime, kad visuomenė pastebėtų ir įvertintų jų veiklą. Be to, šiuo apdovanojimu skatiname moteris būti aktyvias įvairiose gyvenimo srityse. Juk ji yra gyvenimo variklis“, – sako žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė.

„Labai džiugu, kad šį gražų ir iškilmingą renginį, skirtą ypatingai progai – pagerbti ir apdovanoti „Lietuvos Metų Moterį 2008“ pirmą kartą tiesiogiai transliuos TV3. Neabejoju, kad kiekviena moteris už darbą, kūrybą, atsidavimą ir kantrybę yra nusipelniusi šio apdovanojimo, todėl linkiu visoms kandidatėms sėkmės ir žavių, šiltų šypsenų ne tik pirmąjį prasidėjusio pavasario vakarą, bet ir visus metus“, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.
 
Iki šiol žurnalo „Moteris“ Metų Moters titulą jau yra pelniusios: Alma Adamkienė, Kazimira Prunskienė, Rūta Vanagaitė, Bronė Vainauskienė, Janina Lapinskaitė, Margarita Starkevičiūtė, Lolita Varanavičienė, Algimanta Žukauskienė, Nijolė Drazdienė, Gražina Liautaud, Ugnė Karvelis, Rūta Jezerskytė, Nomeda Marčėnaitė, Edita Mildažytė, Jurga Ivanauskaitė, Jurga Šeduikytė.

Tapti 2008-ųjų Lietuvos Metų Moterimi pretenduoja: eurokomisarė Dalia Grybauskaitė, teatro režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Ina Marčiulionytė. Laureatę renka autoritetinga komisija ir visuomenė, Lietuvos Mietų Moterimi‘2008 bus paskelbta ta kandidatė, kuri surinks daugiausia komisijos ir visuomenės balsų. Jai bus įteikta originali lietuvių juvelyro sukurta segė.

Per „Lietuvos Metų Moters  2008“ apdovanojimus bus paskelbtos ir  7 papildomų nominacijų („Metų iniciatyva“, „Metų atradimas“, „Metų pergalė“, „Metų alternatyva“, „Metų karjera“, „Metų šviesa“, „Metų nematomas darbas“) laureatės. Į šiuos apdovanojimus pretenduojančias meno, muzikos, sporto, mokslo, verslo bei visuomeninės veiklos sričių atstoves taip pat vertina bei renka ir komisija, ir visuomenė.

Projekto „Lietuvos Metų Moteris‘2008“ komisiją sudaro 8 nariai – mokslo, verslo ir kultūros atstovai: žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė, Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka, mokslininkas, dėstytojas, SEB banko prezidento patarėjas, finansų analitikas Gitanas Nausėda, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Robertas Dargis, dirigentas Modestas Pitrėnas, žurnalistė, teatro vadybininkė Ada Paukštytė, žurnalistė, VšĮ “Rožinio kaspino draugija” įkūrėja Erika Umbrasaitė, menininkė, vaikų labdaros akcijų globėja, „Metų Moteris 2004“ Nomeda Marčėnaitė.

„Lietuvos Metų Moters 2008“ nominacijos ir informacija apie kandidates:

• Rasa Dičpetrienė, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė, projekto „Augink atsakingai“ iniciatorė. Ji aktyviai dalyvauja ir kituose organizacijos vykdomuose projektuose: „Saugi aplinka – saugus vaikas“, „Draugystė be sienų“, „Mergaičių programa“, “Galimybė gyventi geriau“. Projekto „Augink atsakingai“ tikslas – iki 2010 m. perpus sumažinti smurtą šeimose. Saugaus eismo projektas „Saugi aplinka – saugus vaikas“ skirtas vaikams, tėvams ir mokytojams. Jo tikslas – keisti ir puoselėti vairavimo kultūrą, rūpintis vaikų saugumu kelyje ir mokyti juos saugiai elgtis, kai keliauja vieni. Akcijoje „Draugystė be sienų“, kurios tikslas – kovoti, kad vaikai mokyklose patirtų kuo mažiau patyčių, dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija, Švedija. Prie akcijos prisijungė beveik 70 Lietuvos mokyklų. Projekto „Mergaičių programa“ tikslas – suteikti galimybę mergaitėms iš mažų miestelių ir kaimo vietovių integruotis į visuomenę, mokytis ir plėtoti socialinius įgūdžius. Lėšos šiai programai įgyvendinti renkamos ir meno kūrinių aukcionuose. Pati Rasa Dičpetrienė su vyru Arūnu augina du sūnus.

• Milda Ališauskienė, religijotyrininkė ir sociologė, pilietinės iniciatyvos “Aš ir tu – draugiški šeimai” iniciatorė (dabar prie iniciatyvos yra prisidėjusios Birutė Jakučionytė, Gabija Pauliukienė ir Jurgita Sajevičienė). Įgyvendinant šią pilietinę iniciatyvą, šalies prekybos centruose jau sukurtos kasos „Be eilės!” nėščiosioms ir tėvams su mažamečiais vaikais. Metų pabaigoje Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje iš parkų išvažiavo per 200 autobusų ir troleibusų, kuriuose rodomi videofilmai „Užleisk vietą!“. M. Ališauskienės planuose – specialios vietos šeimoms su vaikais automobilių stovėjimo aikštelėse, žindymo kambariai valstybinėse institucijose, ypač patogus ir modernus Motinos ir vaiko pasas, švietimo programa šeimos vertybėms skatinti mokyklose ir kt.

M. Ališauskienė šiuo metu yra VDU sociologijos doktorantė, dėsto religijos sociologijos kursą. Milda su vyru – žinomu radijo ir televizijos laidų vedėju Tomu Ališausku – augina tris vaikus.

• Indrė Kleinaitė, ekonomistė, Tarptautinės darnios plėtros specialistų asociacijos (Didžioji Britanija) narė, nepriklausoma darnaus vystymosi ekspertė, iniciatyvos kurti žalią ir darnią Lietuvos ekonomiką (paremtą ekologine žemdirbyste, kuo mažiau teršiančią aplinką, be genetiškai modifikuotų produktų) autorė. Ji apdovanota simboliniu Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje prizu už rašinį „Gyva Lietuva“, pateiktą laikraščio „Atgimimas“ konkursui „Padovanok Lietuvai viziją“, kaip ekologiškiausią Lietuvos viziją. Šiuo metu I. Kleinaitė padeda įgyvendinti Europos Komisijos finansuojamą regioninį įmonių socialinės atsakomybės projektą.

2. Metų atradimas (kultūra)

• Gabija Ryškuvienė, aktorė, vertėja, televizijos laidų bei renginių vedėja, 2008 m. nominuota „Sidabrinei gervei“ kaip geriausia aktorė. G. Ryškuvienė nuo šešiolikos metų vaidina kine, televizijos serialuose, yra įsiamžinusi Vokietijos, Kanados, Belgijos, JAV, Didžiosios Britanijos režisierių juostose, tačiau savo talento verto vaidmens sulaukė būtent Lietuvoje. Kristinos Buožytės filmas „Kolekcionierė“ – jame Gabija kuria sudėtingą pagrindinį Gailės vaidmenį – pripažintas geriausiu metų filmu ir apdovanotas „Sidabrinės gervės“ prizu, be to, atkreipė kritikų dėmesį Tarptautiniame kino festivalyje Karlovy Varuose, o aktorė nominuota „Sidabrinei gervei“ kaip geriausia aktorė.

• Liora Grodnikaitė, klasikinės muzikos atlikėja, mecosopranas.  Liora mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Oberlino muzikos konservatorijoje (JAV). Amerikoje dirbo Sent Luiso, Minesotos ir Naujojo Hampšyro („Opera North“) teatruose (jaunimo operos studijose). 2004-2006-aisiais dalyvavo prestižinėje Jette Parker jaunųjų menininkų programoje Londono „Covent Garden“ Karališkajame operos teatre, vėliau metus dirbo ten pat jau pagal metinę darbo sutartį, nuo praėjusios vasaros dirba kaip laisva menininkė – koncertuoja Rio de Žaneire, Londone, Rygoje, Vilniuje. Gyvena Londone. L. Grodnikaitė mielai koncertuoja Lietuvoje. 2008 m. ne vieną kartą dainavo Lietuvos operos scenoje, paskutinis jos darbas – pagrindinis vaidmuo operoje “Verteris” (rež. D. Ibelhauptaitė).

• Julija Skuratova, dailininkė, 2008 m. sukūrusi įspūdingą Claudio Monteverdi madrigalinių operų „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ scenografiją (rež. G. Varnas). Ji puikiai žinoma užsienyje: stažavosi Aleksandro Zelwerowicziaus Varšuvos teatro akademijos Balstogės lėlių teatro skyriuje, statė spektaklius Košicės lėlių teatre „Babkove divadlo“ (Slovakija), Vengrijos lėlių teatre „Budapest b?bsz?nh?z“.

3. Metų pergalė (sportas)

• Gintarė Volungevičiūtė, buriuotoja, 2008-ųjų Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojusi sidabrą. Nuo devynerių sportuojanti G. Volungevičiūtė buriavimo pasaulyje žinoma ir vertinama. Svarbiausi jos laimėjimai: II vieta 2006 m. Europos čempionate Italijoje, III vieta 2007 m. pasaulio čempionate Portugalijoje, IV vieta 2008 m. pasaulio čempionate Naujojoje Zelandijoje ir 2008 m. olimpinis sidabras.

Rūta Paškauskienė, stalo tenisininkė, 2008 m. Europos moterų vienetų stalo teniso čempionė. Ši pergalė leido jai Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) žaidėjų reitingų lentelėje pakilti iš 92-osios vietos į 50-ąją.
Donata Rimšaitė, penkiakovininkė, 2008 m. šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės nugalėtoja. Dvidešimtmetė šiuolaikinės penkiakovės atstovė 2008-aisiais Pekino olimpiadoje užėmė 13-ąją vietą, o dviem mėnesiais vėliau Portugalijoje vykusiose pasaulio taurės finalo varžybose nušluostė nosį visoms favoritėms ir tapo nugalėtoja.

4. Metų alternatyva (įvairios sritys)

• Agnė Kuzmickaitė, drabužių dizainerė, Berlyne vykusiame tarptautiniame jaunųjų Europos dizainerių konkurse „Createurope: The Fashion Academy Award“ pripažinta geriausia 2008-ųjų jaunąja Europos kūrėja. Daugiau kaip tūkstantį dalyvių nurungusiai lietuvei bus suteikta galimybė metus gyventi ir kurti Vokietijos sostinėje. Be to, A. Kuzmickaitė įstojo į prestižinio Londone esančio St. Martins meno ir dizaino koledžo magistrantūrą studijuoti drabužių modeliavimo. Šį koledžą yra baigęs ne vienas garsus pasaulio dizaineris: mados namų „Rochas“ dizaineris Peteris O‘Brienas, garsi britų dizainerė Stella McCartney.

• Loreta Juodkaitė, choreografė, šokėja, viena perspektyviausių jaunų šiuolaikinio šokio kūrėjų. Improvizacinis spektaklis „Čia ir dabar” bei “Menų spaustuvės” programai „Atvira erdvė" sukurtas šokio diptichas „Salamandros sapnas. Paveikslas" (rež. Valentinas Masalskis) 2007 m. jai pelnė „Auksinį scenos kryžių" už metų debiutą. 2008 metais choreografė žiūrovus nustebino net trimis premjeromis: šokio spektakliu “Išnykti” (drauge su kompozitoriumi Vyčiu Nivinsku), šokio ir muzikos improvizacija “Kai bus balta” (su džiazo kvartetu “Saga”) ir šokio spektakliu “Sibilė” (rež. V. Masalskis).

• Nida Vasiliauskaitė, filosofijos daktarė, publicistė. Dėsto filosofiją VGTU, verčia, rašo akademinius ir publicistinius straipsnius, recenzijas, esė. Nuo 2005 m. yra naujienų portalo “Delfi.lt” apžvalgininkė, visuomenės gyvenimo reiškinių komentatorė. Nuo 2003 m. – Lietuvos socialinių mokslų forumo narė,  Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos narė, Tolerantiško jaunimo asociacijos narė, Naujosios kairės judėjimo dalyvė. Propaguoja visuomeninės tolerancijos, kosmopolitizmo idėjas, kritikuoja ksenofobiją, stereotipinį, dogmatizuotą visuomenės mąstymą.

5. Metų karjera (įvairios sritys)

• Rūta Skyrienė – asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė,  projekto „Baltoji banga“ iniciatyvinės grupės narė, 2008 m. ji išrinkta Lietuvos ekonominės plėtros agentūros (LEPA) tarybos pirmininke.

• Vilija Nausėdaitė, 2008 m. paskirta Vertybinių popierių komisijos pirmininke, jauniausia Europos Sąjungos šalyse tokias pareigas einanti tarnautoja.

• Ina Marčiulionytė, ambasadorė, Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, š. m. lapkritį oficialiai pristatyta kaip bendra Baltijos šalių kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą 2009–2013 metų kadencijai.

6. Metų šviesa (mokslas/medicina/švietimas):

• Rita Sudikienė, medicinos mokslų daktarė, vaikų kardiologė, dirba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Ji vertinama už persodintos vaikų širdies plakimo palaikymą savo širdies šiluma, už laimę nelaimėje, kai gydytoja tampa antrąja mama vaikui ir dvasine parama tėvams.

• Nijolė Maceikaitė, muzikos pedagogė. Ji yra parengusi daug žymių atlikėjų: Aistę Pilvelytę, Rūtą Lukoševičiūtę, Giedrę Vitkauskaitę („Empti“, „Pieno lazeriai“), Milaną, Dimą Šavrovą (Saša Son), Viktoriją Gečytę, Eveliną Anusauskaitę, Robertą Kupstą, Evą ir kt. Auga mažosios žvaigždutės – Eglė Jurgaitytė (“Vaikų Eurovizijos’ 2008” III vietos laimėtoja), Elzė Kazlauskaitė  (3 tarptautinių konkursų Pagrindinio prizo laimėtoja), Karolina Rymkevič (tarptautinių konkursų I vietos ir Pagrindinio prizo laimėtoja) ir daugelis kitų. Jos buvę mokiniai sėkmingai dainuoja Latvijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, JAV.

 Marija Puodžiukaitienė, Sintautų pagrindinės mokyklos (Šakių raj.) mokytoja lituanistė. Ji 2008 m. Marijampolės apskrities viršininko administracijos apdovanota simboliniu “Didžiuoju angelu” už krašto kalbos ir literatūros, istorinės atminties puoselėjimą. Ši nepaprasto darbštumo ir energijos mokytoja nuo pat ankstyvos jaunystės rūpinasi zanavykų atminimu, yra parengusi ir išleidusi ne vieną knygą: apybraižą „Sintautų krašto keliais“ apie Sintautų istorijos, kultūros, gamtos paminklus, čia gyvenusius rašytojus, signatarus, jų tėviškes, biografinę apybraižą „Rašytojas ir švietėjas kunigas Antanas Tatarė“.

7.  Metų nematomas darbas

• Petronėlė Valatkevičienė, Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė. 2008-ųjų pabaigoje P. Valatkevičienė už rūpestį mažaisiais miestelėnais apdovanota Šv. Kristoforo statulėle (jos kasmet teikiamos labiausiai nusipelniusiems vilniečiams). Ši moteris daug dėmesio skiria kūdikių raidos sutrikimų problemoms, ankstyvajai korekcijai ir reabilitacijai, yra subūrusi puikią specialistų komandą, dirba pagal savo parengtą programą. Šiuo metu didžiausias direktorės noras – kad atsirastų 95 šeimos, kurios į savo namus priimtų po vieną globos namų auklėtinį.

 Solveiga Valatkaitė, dvikalbės J. Baltrušaičio lietuvių etninės kultūros bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos Maskvoje, kurioje mokosi mišrių šeimų vaikai, įkūrėja, direktorė. Už 2005 m. veiklą S. Valatkaitė tapo projekto „LT tapatybė“ laureate. 2008 m. didžiavosi nauju vaisiumi – trylikos metų triūsas vainikuotas nauju šiuolaikišku mokyklos pastatu su garso įrašų studija, ergonomikos reikalavimus atitinkančiomis sporto sale ir klasėmis.

• Eglė Mėlinauskienė, fotomenininkė, fondo „Mamų unija“ direktorė. Susidūrusi su onkologine liga, E. Mėlinauskienė nenuleido rankų, o ją įveikusi, atrado tikrąjį savo pašaukimą: daryti viską, kad sergantys žmonės, ypač vaikai, būtų kuo laimingesni. Ji fotografuoja onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, moteris, rengia parodas, meno darbų aukcionus, o pinigai, gauti pardavus menininkų darbus, skiriami vėžiu sergantiems žmonėms. 2008 m. E. Mėlinauskienė inicijavo pasaulio lietuvių bendruomenių balionų akciją: visose pasaulio lietuvių bažnyčiose tą dieną aukotos mišios už sergančius ir nuo vėžio mirusius vaikus, galiausiai į orą paleisti ryškiaspalviai balionai.

Lietuvos Metų Moteris:        

• Dalia Grybauskaitė, Europos Komisijos narė, išsiskiria nuoseklia, asmeniškais argumentais pagrįsta, konjunktūros ne itin koreguojama pozicija.
 
 
• Dalia Ibelhauptaitė, režisierė, Vilniaus ir Londono operos teatruose pastačiusi per 10 operų. Lietuvoje 2008-aisiais D. Ibelhauptaitė pastatė dvi operas (W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“, J. Massenet „Verteris“). Jos dėka į šalies sceną grįžo ne vienas užsienyje dirbantis jaunosios kartos operos solistas.
 

Ina Marčiulionytė, ambasadorė, Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, š. m. lapkritį oficialiai pristatyta kaip bendra Baltijos šalių kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą 2009–2013 metų kadencijai.
 
Balsuoti už vertas apdovanojimų kandidates galite internete www.metumoteris.lt.
Gairės: Metų Moteris, Metų Moters, Gražina Michnevičiūtė, Metų Moterį, Laura Blaževičiūtė, Alma Adamkienė, Kazimira Prunskienė, Rūta Vanagaitė, Bronė Vainauskienė, Janina Lapinskaitė, Margarita Starkevičiūtė, Lolita Varanavičienė, Nijolė Drazdienė, Gražina Liautaud, Ugnė Karvelis, Rūta Jezerskytė, Nomeda Marčėnaitė, Edita Mildažytė, Jurga Ivanauskaitė, Lietuvos Metų Moterimi, Dalia Grybauskaitė, Dalia Ibelhauptaitė Lietuvos, Ina Marčiulionytė, Lietuvos Mietų Moterimi‘2008, Metų Moteris‘2008“, Benediktas Juodka, Gitanas Nausėda, Robertas Dargis, Modestas Pitrėnas, Ada Paukštytė, Erika Umbrasaitė, Rasa Dičpetrienė, Pati Rasa Dičpetrienė, Milda Ališauskienė, Birutė Jakučionytė, Gabija Pauliukienė Jurgita Sajevičienė, Kaune Klaipėdoje, Tomu Ališausku, Indrė Kleinaitė, Didžioji Britanija, Europos Komisijos, Gabija Ryškuvienė, Didžiosios Britanijos, Kristinos Buožytės, Karlovy Varuose, Liora Grodnikaitė, Sent Luiso, Minesotos Naujojo Hampšyro, Jette Parker, Gyvena Londone, Julija Skuratova, Claudio Monteverdi, Aleksandro Zelwerowicziaus Varšuvos, Gintarė Volungevičiūtė, Naujojoje Zelandijoje, Rūta Paškauskienė, Donata Rimšaitė, Agnė Kuzmickaitė, The Fashion Academy Award“, Peteris O‘Brienas, Stella McCartney, Loreta Juodkaitė, Valentinas Masalskis, Vyčiu Nivinsku, Nida Vasiliauskaitė, Rūta Skyrienė, Vilija Nausėdaitė, Europos Sąjungos, Rita Sudikienė, Nijolė Maceikaitė, Aistė Pilvelytė, Rūta Lukoševičiūtė, Giedrę Vitkauskaitę, Saša Son, Viktoriją Gečytę, Evelina Anusauskaite, Robertą Kupstą, Eglė Jurgaitytė, Elzė Kazlauskaitė, Karolina Rymkevič, Marija Puodžiukaitienė, Antanas Tatarė“, Petronėlė Valatkevičienė, Solveiga Valatkaitė, Eglė Mėlinauskienė, Lietuvos Metų Moteris, Dalia Ibelhauptaitė, Vilniaus Londono


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus