• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Saulius Jokužys: “Esu pagerbtas tarp penkių savo moterų”  1 

Autorius: Lietuvos Sveikata
2010-07-18 08:00:00

Saulius Jokužys: “Esu pagerbtas tarp penkių savo moterų”
Lietuvos Sveikata

Garsus uostamiesčio fotomenininkas ir leidyklos-spaustuvės savininkas Saulius Jokužys (57 m.) šį mėnesį Prahoje sulaukė tarptautinio pripažinimo septintą kartą vykusiame fotomeistrų, kuriuos vienija akto tema, suvažiavime. Tarp130-ies fotomenininkų iš visos Europos, taip pat Izraelio ir Australijos, klaipėdietis pelnė didįjį prizą už fotografiją “Mieganti”. 


Apie pašnekovus


- Birutė ir Saulius Jokužiai 1990-aisiais pirmieji nepriklausomoje Lietuvoje įkūrė privačią spaustuvę. Veikla pažymėta išskirtiniu kokybės ženklu, nes jų užsakovai yra ne tik iš visos Lietuvos ir kaimyninių Baltijos šalių, bet ir iš Danijos, Švedijos, Suomijos, kitų valstybių.


- S.Jokužys - visuomenininkas, daugelio kultūros renginių mecenatas.Tai ir Jūros šventė, ir Klaipėdą pasaulyje garsinantis Džiazo festivalis.

- Žmona Birutė prieš šešerius metus įkūrė Klaipėdos apskrities moterų “Lions” klubą “Smiltė”, kuris padeda onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.


- Sauliau, nepaisant intensyvios veiklos versle ir aktyvaus dalyvavimo visuomeniniame gyvenime, randate laiko ir kūrybai.


- Už viską dėkingas žmonai, su kuria kartu esame jau 37-erius metus. O spalio 12-ąją bus 20 metų, kai turime ir bendrą verslą. Esu pagerbtas tarp penkių savo moterų: žmonos, dukrų Vaivos ir Eglės, anūkių Onos bei Gabijos. Mylimas, gerbiamas, prižiūrėtas... Birutė palaiko visus mano sprendimus. Ji labai tolerantiška ir supranta, kad tik per fotografiją galiu save išreikšti.

 

- Jūsų nuotraukos - moters kūno ir gamtos sintezė. Kokia fotografijos “Mieganti”, pelniusios tarptautinį pripažinimą, istorija?


- Šios fotografijos, kaip ir mano pasirinktosios tematikos - moters kūno - studijos, kūrybinis procesas prasidėjo prieš penkerius metus. Nors galima sakyti, kad gimiau su fotoaparatu rankose ir daug metų dirbau fotožurnalistu, pradėjus individualią veiklą teko kone penkiolikai metų pamiršti savo aistrą fotomenui, nors darbe visada esu šalia fotografijos. Verslą pradėjome nuo nulio, su žmona dirbdavome po keturiolika ir daugiau valandų. Be to, reikėjo daug mokytis: poligrafija - labai sudėtinga. Ir dabar nuolat tobulinamės, nes technologijos sparčiai kinta. Prisimenu, pradžioje jei kildavo finansinių sunkumų, pirmiausia išmokėdavome darbuotojams atlyginimus, o sau pasiimdavome kas likdavo. Pagarba darbuotojams ir tai, kad mums svarbiausia yra kokybė, atsipirko su kaupu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
jega
2010-07-19 10:06:45
Sveikinu! Puikus laimejimas ir ivertinimas. Grazu, kai taip uzsiemes profas dar randa laiko ir sielos reikalams