• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Suknelė iki pareikalavimo

Autorius: Danutė Šepetytė, respublika.lt
2010-03-16 10:00:00

Suknelė iki pareikalavimo
respublika.lt

Į ją gali įsprausti ir diktesnę moterį, tačiau ji pati netelpa į rėmus, šita tautiškom spalvom puošta suknelė. Kai kam ji bus prabangaus vintažo pavyzdys, kai kam - moderniškas tautinis drabužis, trečias pasakys, kad jos vieta Valdovų rūmuose, o ketvirtas sumals visus į miltus taręs, kad čia - tiesiog sena suknelė. Visi bus trupinėliu teisūs, nes dizainerė Livija Daugirdaitė sukūrė klasikinės formos drabužį 2007 m. “Mis Lietuvos” karūną laimėjusiai Jurgitai Jurkutei ir išsyk pasmerkė ilgaamžiškumui. Vadinasi, ir apkalboms.

Suknelės radimosi istorijoje yra net mistinis momentas. Kai bevaikštinėdama po audinių parduotuvę Livija aptiko įdomios faktūros rietimą, ją užklupo konkurso “Mis Lietuva” organizatorių skambutis: gal ji galėtų sukurti suknią grožio karalienei. Dizainerė tuo metu net nenujautė, kad būtent tas audinys taps modelio pagrindu, bet kai atvyko viešnios, viena tarė galvojanti apie raudoną, kita - geltoną spalvą, dizainerė pajuokavo: na, merginos, pridėkim žalią ir bus trispalvė. Tai buvo dienos tema - tuo metu Lietuvos krepšininkai buvo išplėšę Europos čempionato bronzą ir trispalvės mirgėjo prieš akis. Užduotis net patyrusiai dizainerei buvo išbandymas: juk ne kiekviena mergina gali “atlaikyti” tokio ryškumo agresyvų spalvų derinį. Livijos nuomone, Jurgita atlaikė, nes yra tiesiog tobulas modelis. “Suknelė - kaip augalas, kaip gėlė, - sako dizainerė. - Ją augini ilgai - kokį mėnesį du tris, kol ji išauga ir pradeda diktuoti savo taisykles, bet ši suknia yra baigtinis dydis. Kai vėl ja aprengėm Jurgitą, nieko netaisiau”.

Su ta suknele Lietuvos grožio karalienė pasirodė Kinijoje konkurse “Mis pasaulis”, paskui drabužis sugrįžo į dizainerės spintą, o prieš kelias savaites turėjome progą suknelę išvysti “Chorų karuose” - ją vilkėjo laidos vedėja J.Jurkutė. Dabar kiekvieną šeštadienį per televiziją ji pasirodo vis su kita dizainerės suknia. Livijos drabužinėje išskirtinių prabangių suknelių yra ne viena, vien penkios skirtos “Mis Lietuvai” (Martynai, Vaidai, Jurgitai, Gabrielei, Vaidutei). Nors Livija juokauja galinti aprengti bet kokios figūros moterį, svarbu, sako, kad joje bent kiek “pilkosios masės” būtų.

Visos prašmatnios suknios kaba dizainerės drabužinėje ne iš egoizmo, bet dėl to, kad kai kurios iš jų yra siūtos konkrečiam personažui - personifikuotos, susijusios tam tikrais vaidmenimis, kuriuos jis turės atlikti. Vadinasi, bet kas jų neužsivilks. Antroji priežastis: dizainerė neturi siuvimo cecho ir jokių pagalbininkų, visas operacijas atlieka pati (70 proc. - rankomis), o tai, savaime suprantama, kainuoja nepigiai. “Kai manęs klausia, kodėl dirbu be padėjėjų, sakau, kaip joms reikėtų paaiškinti, kokią, tarkime, rožę išraityti, kai pati ją kaip skulptorius iš alebastro išlipdai. Kitąsyk net neįsivaizduoji, kaip ji turi atrodyti, o pirštai patys ją išglosto, suformuoja. Anksčiau bent jau pasipaišydavau suknelės eskizą, dabar siuvu iš atminties. Vienu metu kokios penkios šešios septynios suknios gyvena galvoje. Kai kurios taip ir nugyvena net negimusios, kitoms pavyksta sulaukti savo valandos, kai tarsi pro miglelę pamatai galutinį variantą...”

Livijos sukneles prabanga ne tik liesti, bet ir jauku vilkėti: visos daugiasluoksnės, arčiausiai kūno - korsetas, paprastai iš medvilnės arba maišyto lino, kad “saldžiai glaustųsi prie kūno”. Tik siūdama sau dizainerė apsieina be korseto (“nemėgstu savęs sprausti, tegu kitos kankinasi”), primenančios romėniškas togas, tačiau tų, anot jos, “teisingų” suknelių pastaruoju metu nepravėdina. Kai buvo gyvas gyvenimo draugas Vytautas Kalinauskas, sako galėjusi rengtis kaip į galvą šauna, tačiau dabar jai sunku įsivaizduoti taip vilkinčią damą be jokio palydovo.

Apie Liviją

Livija Daugirdaitė. Kai kam ji - garsaus dailininko Vytauto Kalinausko našlė, kai kam - mados kūrėja, kai kam - kostiumų dailininkė. Dėl vieno dizainerė prieštarautų: ji neįspraudžiama ne tik į korsetą, bet ir į įprastą drabužių modeliuotojos sampratą. Jau kiek metų jokios madų kolekcijos, jokių šou.

“Aš nekuriu mados, nedarau daiktų, kurie šiandien aktualūs, o rytoj bus juokingi, - sako Livija. - Nepretenduoju į mados kūrėją. Taip atkrenta poreikis kas pusę metų pristatinėti kolekcijas. Laikau save kostiumų dailininke, žmogumi, sergančiu daugiau teatru, kinu, rengiančiu ne konkretų žmogų, bet personažą. Tai, ką aš darau, gal arti mados, bet nėra aktuali mada. Niekada neturėjau tokių ambicijų ir niekada man nebuvo įdomu diktuoti madą, nuspėti, kas bus, nors kartais pavykdavo nustebinti save, kai sugalvoji ką nors ir pamatai po penkerių šešerių metų didžiųjų mados korifėjų padaryta”.

Vilija Daugirdaitė, universitete įgijusi filologės diplomą (lietuvių kalba ir literatūra), yra dirbusi Operos ir baleto teatro gamybinėse dirbtuvėse, V.Žalakevičiaus filmo ir J.Vaitkaus filmuose kostiumų dailininke. Pernykštį rugsėjį dėl jubiliejaus (50) dizainerė sulaukė aplinkinių spaudimo, bet pagundai rengti personalinę parodą atsispyrė. Šiurpino skolos, į kurias būtų tekę klampintis ją organizuojant. Bet kai paskambino iš televizijos ir pasiūlė rengti laidos vedėją J.Jurkutę, šyptelėjo: štai tau, Livija, ir “personalkė”.

Žiū, ji sėdi ant kelmo, lūpose - kandiklis, rankoje puodas žalios arbatos, prieš akis - siautėjantis vilkšunis Brando. Svajonėse - koncertinė suknia Violetai Urmanai. Darbas iki pareikalavimo jai suteikia laisvės ir nepriklausomybės: įsipareigoji, kiek pats nori ir gali. Poreikiai jos kuklūs, o name Kairėnuose - šitiek erdvės meistrauti; nedaug trūksta, ir visi staliaus įrankiai bus supirkti...

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus