• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vanesa Mei - talentas, grožis, sėkmė

Autorius: Raimonda Baublytė, respublika.lt
2010-08-02 13:00:00

Nežinia, kas išpopuliarino šią merginą - netradicinis požiūris į klasikinę muziką, virtuoziškas smuiko virkdymas ar egzotiška išvaizda. Greičiausiai visos šios savybės ir yra Vanesos Mei sėkmės paslaptis. Tačiau ši moteris vien pasiekimais muzikoje apsiriboti neketina - šiandien ji labai rimtai ruošiasi dalyvauti žiemos olimpinėse žaidynėse. Sunku suabejoti, kad ji savo nepasieks.

DOSJĖ

VARDAS: Vanesa Mei Vanakorn Nicholson

GIMIMO DATA: 1978 m. spalio 27 d.

VEIKLA: pasaulinio garso smuiko virtuozė

LAIMĖJIMAI: 15 albumų, kurie parduoti didesniu kaip 10 milijonų tiražu

Tenutyla skeptikai

Skeptikams, abejojantiems merginos gabumais ant sniego, derėtų atskleisti, kad slidinėjimas - Vanesos aistra. Mergina juokiasi: “Kalnų slidinėjimo kurortuose mane pamatę aplinkiniai mano, kad prieš juos stovi berniukas. Bet aš dievinu šią sporto šaką. Jokie aukštakulniai ar elegantiški kostiumėliai man nesuteikia tokio malonumo kaip slidininko apranga.” Beje, savo gyvenimo meilę beveik prieš 12 metų Vanesa sutiko... taip taip - kalnuose.

Tailando olimpinis komitetas jau leido garsiajai smuikininkei dalyvauti 2014-ųjų žiemos olimpinėse žaidynėse Rusijoje, Sočyje. 31 metų muzikantė ketina rungtis slidžių sprinto rungtyje. Jei, žinoma, gaus Tarptautinio olimpinio komiteto leidimą, mat V.Mei turi Didžiosios Britanijos pilietybę.

Vanesa gimė 1979 m. Singapūre. Jos tėvas tailandietis, o motina - kinė. Smuikininkė į Didžiąją Britaniją persikėlė būdama 4-erių, kai motina išsiskyrė su tėvu ir ištekėjo už brito.

Į populiarumo viršūnę

Stulbinama dabar jau 31-erių moters sėkmė prasidėjo jai būnant dar visai maža mergaite. Kai jai buvo treji, ji pradėjo mokytis skambinti pianinu, o būdama penkerių turėjo pirmąją smuiko pamoką. Dešimties metų mažoji Vanesa pirmą kartą dalyvavo koncerte su simfoniniu orkestru Londono filharmonijoje, o jau 1991 m. V.Mei surengė savo pirmąjį tarptautinį turnė.

Jau pirmieji jaunosios atlikėjos pasirodymai išsiskyrė profesionalumu bei konservatyviomis klasikinių kūrinių interpretacijomis, tačiau tikroji Vanesos populiarumo banga prasidėjo paauglystėje. Rytietiška prigimtis ir maištaujanti paauglės siela išlaisvino smuikininkę iš tradicinės kūrybos ir leido gimti iki tol negirdėtoms klasikos ir popmuzikos stiliaus kūrinių variacijoms, kurios užbūrė daugelio klausytojų širdis.

1994 m. gerbėjus pasiekė ir pirmasis solinis albumas “Smuikininkė”. Nuo to laiko jos karjera tik kyla aukštyn, o Vanesa pasiekė neblėstantį populiarumą ir įgijo daugybę gerbėjų visame pasaulyje.

Abejingų nepalieka

V.Mei muzikos stilius, ko gero, sunkiai apibūdinamas. Muzikos kritikai jį vadina smuiko techno- ir akustine sinteze. Koncertuose ji atlieka klasikų Piotro Čaikovskio, Liudvigo van Bethoveno, Nikolo Paganinio ir kitų garsiausių kompozitorių kūrinių interpretacijas. Kita aistringosios smuikininkės kūrybos dalis - šiuolaikinių kūrinių variacijos, skambančios roko, disko, džiazo, flamenko ritmais.

Smuikininkės albumai iki šiol išpirkti daugiau negu 10 milijonų egzempliorių tiražu.

Didžiosios Britanijos spauda, rinkdama turtingiausius šalies atlikėjus, kurie dar nėra sulaukę 30-ojo gimtadienio, Vanesą be konkurencijos įrašė pirmą. Ir tai nestebina. Šios jaunos būtybės turtas vertinamas 32 milijonais svarų sterlingų (maždaug 154 milijonais litų).

Britų karališkoji šeima atsistojusi plojo Vanesai koncerte, skirtame kompozitoriaus Johano Sebastiano Bacho mirties metinėms. Kai Honkongas vėl atiteko Kinijai, Vanesa buvo vienintelė užsienietė, pakviesta groti šiam įvykiui skirtoje ceremonijoje.

Tačiau kai kalbama apie V.Mei, jos išorė akcentuojama ne mažiau nei talentas.

“Jeigu rastumėte kitą taip pat puikiai grojančią merginą, ji vis tiek populiarumu nepasivytų Vanesos, nes turėtų prilygti jai ne tik talentu, bet ir grožiu, seksualumu”, - neslepia muzikantės karjera besirūpinantys įrašų leidėjai.
 
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus