• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ruošiame automobilį pavasariui!

Autorius: Eli.lt
2012-04-03 14:59:00

Kai jau dienelės skaidryn, akys krypsta ir į žiemos išvargintą automobilį – kokia apžiūra šiuo metu yra būtina? Mus konsultuoja autoserviso „Gralis“ vyrukai!

Atsispausdinkite žemiau publikuotą kuponą ir patikėkite savo automobilį profesionalams!UAB    "GRALIS"
J.Jasinskio  g. 14, Vilnius, tel +370676 22227, el.paštas vilnius@gralis.lt,  a/s LT987044060002392391, banko kodas 70440 , AB ''SEB  bankas”, PVM kodas LT792855314, įm.kodas 179285533, įmonė įregistruota VĮ Registrų centro Tauragės filiale, Jūros g.3, Tauragė                                                           *nuolaida taikoma išskirtinai tik automobilių remonto paslaugoms
                                  
Visa pavasari UAB “GRALIS” autoservise pakabos patikra NEMOKAMA


UAB „GRALIS“
Automobilių servisas
J.Jasinskio g. 14
Vilnius
Darbo laikas: Pr.-Penkt. 09.30 -18.30
                           Šeštad. 09.00- 15.00
Tel;  +370 676 2222 7
vilnius@gralis.ltSvarbiausi automobilio apžiūros komponentai: Padangos, pakaba, žibintai, valytuvai, techniniai skysčiai, akumuliatorius, generatoriaus krovimas. Pradėsiu nuo akivaizdžiausio – padangų .

Dažnam šių dienų automobilio savininkui pavasaris asocijuojasi su padangų keitimu. Vairuotojai, dėl pašėlusio gyvenimo ritmo pamiršta rūpintis savo transporto priemone. Du kartus per metus jie yra priversti atkreipti dėmesį į savo automobilį, nes rudenį ir pavasarį yra rengiamos kelių eismo priežiūros tarnybos akcijos, kurių metu yra tikrinama, ar rieda mūsų šalies keliais tinkamos padangos. Kadangi už kelių eismo taisyklių reikalavimų nevykdymą numatytos piniginės baudos, o tai jau tampa rimta motyvacija „apauti“ automobilį tinkamu apavu. Tai yra akivaizdu.

Tačiau atminkite ir dar vieną niuansą: atsitikus autoįvykiui draudimo bendrovė gali atsisakyti atlyginti padarytą žalą, jei automobilis buvo eksploatuojamas techniškai netvarkingas, t.y. naudotos netinkamos padangos. Mažiau žinomas ir nelabai matomas yra poreikis po žiemos patikrinti ratų balansą tiems, kas rieda ant demisezoninių – universalių padangų. Tokiu atveju jiems pavasarį irgi reiktų užsukti į „ratų“ dirbtuves. Mūsų šalies keliai nėra idealūs ir kiekvienas šalies automobilis bent kartą per žiemos sezoną „suvažinėja“ didesnę ar mažesnę duobę, kuri atmintyje išlieka ilgesniam laikui. Kalbu apie tokius atvejus, kai net prisiminus būna skaudu ir užgniaužia kvapą. Toks nuotykis gali stipriai paveikti ratlankio tiesumą ir atsikabinęs nuo apskritimo ploto formulės kvadratas gali vibracijos pavidalu pranešti apie save. Atėjus šiltiems orams ir padidėjus automobilių srauto greičiui, tiek dėl geresnio sukibimo su kelio danga, tiek dėl kelių eismo taisyklėse numatytų greičio apribojimų automagistralėse pasikeitimo, kreivo ratlankio ar ant padangos atsiradusio „guzo“ keliama vibracija gali ne tik kelti nepasitenkinimą kelione, bet ir netinkamai susiklosčius aplinkybėms tapti autoįvykio priežastimi.

Šią žiemą sulaukėme gausaus sniego. Sniego ir jį tirpdančių cheminių medžiagų mišinys važiuojant kaupiasi ant važiuoklės elementų. Stipriai atšalus orams susikaupęs sniegas sušąla ir tampa uoliena, kuri kartais gali riboti ratų pasukamumą ir pakabos darbą. Tai kenkia pakabos elementams. Kita blogybė dėl sušalusio sniego – jis gali pažeisti gumines pakabos elementų apsaugas. Kiauros šarnyrų, stabdžių cilindriukų ar vairo traukių apsaugos kartu su drėgme ir chemikalais, pilamais ant mūsų kelių, nėra ilgaamžiškumo garantas. Šalčiai dažnai tampa paskutiniu išbandymų amortizatoriams. Sušalęs - sutirštėjęs tepalas amortizatoriuje nespėja tekėti pro vožtuvus ir ieško kito „kelio“. Jis jį randa – tai būna amortizatoriaus sandariklis (riebokšlis). Šiuolaikiniai amortizatoriai yra neremontuojami (nebent naudojate autosportui skirtus „Rieger“, „Exe-tc“, „Öhlins“, „Tein“, „Proflex“ ar kokius kitus „daugkartinio“ naudojimo amortizatorius). Jei visgi riebokšlis atlaiko slėgio perteklių, tai būna, kad pasiduoda guminiai tvirtinimo elementai. Chemikalai pilami ant gatvių labai „mėgsta“ pagadinti stabdžių darbinių cilindriukų kreipiančiąsias bei pačius cilindriukus, ko pasekoje pradeda sparčiau dilti stabdžių trinkelės ir diskai, padidėja kuro sąnaudos, „kaista ratai“.

Spaudžiant žiemos šalčiui nėra didelio noro trypčioti aplink automobilį ir tikrinti šviesas, bet atšilus orams vertėtų tai padaryti. Tuo pačiu reiktų atkreipti dėmesį į valytuvus ir jų gumas. Žiema išaiškina kas stipresnis, o kas silpnesnis. Kaip taisyklė ledas būna stipresnis už valytuvo šluotelę, kuri „išklera“ ir nebeužtikrina gumytės gero prigludimo prie stiklo, ko pasekoje pablogėja stiklo valymas ir matomumas. Reiktų nepamiršti ir valytuvo gumų, ar nėra suplyšusios, „iškandžiotos“. Gumos per šalčius nukenčia brūžindamos prie stiklo prišalusį ledą.

Žiemos metu padidėja apkrova elektros sistemai. Šaltais rytais reikia daugiau energijos paleisti sustingusiam varikliui, važinėdami naudojame daugiau energijos: langų apipūtimas, galinio stiklo šildymas, veidrodėlių šildymas, sėdynių šildymas; visa tai yra papildomas elektros energijos poreikis kurį reikia pagaminti. Elektrą gamina generatorius. Dėl papildomos apkrovos labiau dyla jo angliniai elektrodai. Ne pro šalį būtų pasitikrinti generatoriau krovimą, ir baterijos stovį. Jei baterija yra tokia kuri reikalauja priežiūros tai reiktų patikrinti elektrolito lygį.

„Solisun Girls Racing Team“ pataria
Patartume šylant orams nepamiršti kartą į dvi savaites pasitikrinti slėgį padangose. „Reiktų“ – nereiškia privalomą. Tie, kas yra užmaršūs ar užsiėmę, neimkite į galvą – pakaks ir vieno karto. Prižiūrėti padangose slėgi yra svarbu, nes keičiantis lauko temperatūrai kinta ir slėgis padangose, nuo kurio tiesiogiai priklauso važiavimo patogumas, automobilio valdomumas, padangų dilimas.

Kokie išskirtiniai patarimai moterims – toms, kurios neturi (gerų) vyrų, nepadedančių pasirūpinti automobiliu? :)
Duosiu patarimą moterims : nesipykit su savo vyrais ir nesukit sau galvos dėl automobilio priežiūros bei remonto. Pakeiskite žieminius salono kilimėlius į vasarinius, nusiplaukite automobilį, pasidėkite patogioje vietoje akinius nuo saulės, nusipirkite naują kvapuką, kuris džiugintų kol dar gamta neatsigavo, o remonto rūpesčius palikite tiems, kieno tai kasdienis darbas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus