• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Armoškaitė-Šemberienė: "Didžiausios žvaigždės yra aktoriai, o ne abejotino lygio dainininkai"

Autorius: Genutė Žalienė, respublika.lt
2010-05-21 10:00:00

Armoškaitė-Šemberienė:
respublika.lt

Po savaitės, gegužės 28 dieną, vyks ypač didelio tiek spaudos, tiek žiūrovų susidomėjimo sulaukiantis renginys - apdovanojimai "Sidabrinė gervė". Juos tiesiogiai iš Ūkio banko teatro arenos transliuos Lietuvos televizija. Vieninteliai šalyje Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai, sujungiantys visas kinematografų gildijas, skirti skatinti ir vystyti Lietuvos filmų kūrimą, kiekvienais metais pagerbiant iškiliausius ir labiausiai pasižymėjusius šalies kino kūrėjus. Oficialaus apdovanojimų organizatoriaus "UZI group" vadovė, dainininkė, TV laidų vedėja Agnė Armoškaitė-Šemberienė atsako į "Laisvalaikio" klausimus.

- Kiek mūsų spaudoje žvaigždėmis vadinamų žmonių yra vertų stovėti ant "Sidabrinių gervių" renginiui patiesto raudonojo kilimo?

- Pasaulyje abejotino lygio dainininkai ar dainininkės, kurie tik per skandalus ir demonstruodami savo nuogybes išlenda ant scenos, nėra žvaigždės. Pasaulyje didžiausios žvaigždės yra kūrėjai: aktoriai, dailininkai, režisieriai... Džiugu, kad ta kultūra ateina ir į Lietuvą - paimi kokį nors gyvenimo būdo žurnalą ir džiaugiasi širdis, kad puslapiai užpildyti tekstais apie aktorius. Didžiausia dalis svečių - kino bendruomenės žmonės, nes tai yra kino apdovanojimai, ir nenorime, kad tai taptų tik verslo, popžvaigždžių susiėjimo vieta. Bet kokiu atveju, gera jausti didelį įvairių sričių žmonių susidomėjimą, bet mums svarbiausi yra kino žmonės.

- Kaip prieš porą metų ieškojote pinigų "Sidabrinių gervių" projektui, iš kur gaunate renginiui finansų šiandien?

- Matelis (kino režisierius Arūnas Matelis - aut.past.) pasakė drąsiai: "Ačiū apdovanojimų iniciatoriui Rolandui Skaisgiriui, kuris suranda lėšų ir finansuoja šitą renginį, užuot pirkęs butą Palangoje". Yra Rolando įdirbis su partneriais, kurie mums padeda, yra ta pati televizija, kuri mus remia, yra kūrybininkų, dirbančių tiesiog iš idėjos.

- Vienas prestižiškiausių laikomas pasaulyje Kanų kino festivalis vyksta atskirai nuo TV festivalio (pastarasis vyksta mėnesiu anksčiau). Ar nekyla minčių ir mūsų šalyje rengti du "Sidabrinių gervių" renginius?

- Atspėjai mūsų mintis, ir projektą jau parašę turime... Vis dėlto tai tiesiogiai susiję su finansavimu. Manau, kol kas nereikia apie tai galvoti, reikia įvertinti galimybes - dar turi paaugti rinka.

- Kaip manote, ar keturiolika sunkiasvorių prizų - ne per daug nominacijų Lietuvos kino rinkai?

- Kino pramonė ir kino kūryba auga ir, tikėkimės, augs, todėl žvelgiame į priekį ir nemanau, kad nominacijų skaičius yra per didelis. Ateityje labai nenorėčiau keisti apdovanojimų skaičiaus, nes "Sidabrinės gervės"
turi tam tikrą svorį. Tad nesinorėtų jų nuvertinti, nupiginti.

- Kas lėmė drąsų sumanymą praeitais metais pasirinkti vedėjais Ramūno Cicėno ir Giedriaus Savicko duetą?

- Aplinkui buvo tiek girdėti ta tarsi keiksmažodžiu tapusi "krizė", kad norėjosi tik krizenti. Tai padarėme gana humoristinį šou. Nes viskas aplink liūdna, juokiuosi: jeigu vilties diena Lietuvoje - tai būtinai pridės ir "gedulo", jeigu scenos apdovanojimai - tai "scenos kryžių" gauni. Nenoriu susireikšminti, bet man atrodo, kad mes buvome pirmieji, kurie vesti tokio didelio kalibro renginį pakvietė du vyrus. Šiais metais rizikuojame dar labiau...

- Kas bus "Sidabrinių gervių 2010" renginio vedėjai?

- Vedėjas - Ramūnas Rudokas, o kitą vedėją žiūrovai išvys tik ant scenos. Tai bus tikrai didelis siurprizas ir scenos, ir apdovanojimų, ir socialiniu požiūriu...

- Kaip kilo idėja renginio simboliu pasirinkti gervę, kuri asocijuojasi ne tik su ilgakoju, ilgakakliu, elegantiškų spalvų ir grakščių judesių paukščiu, bet ir su kino, televizijos įrankiu, skirtu filmuoti judančia kamera?

- Vieni iš gražiausių kino ir televizinio kino vaizdai yra nufilmuojami iš vadinamosios gervės. Tada pasidomėjau ir paukščiu gerve, kuri įrašyta į Raudonąją knygą, pasižymi puikiu stotu. Viskas gerai, išskyrus garsą, kurį ji leidžia. Pirmais metais norėjome paleisti gervės įrašą visame prospekte, nes pirmuosius apdovanojimus organizavome Nacionaliniame dramos teatre, bet kai išgirdau jos klykimą, supratau, kad geriau to nedaryti. (Juokiasi.)

- Kartu su trečiaisiais apdovanojimais bus pristatyta Lietuvių kino akademija (LiKA). Ar galima sakyti, kad šios instancijos, jungiančios visus kino profesionalus ir skatinančios Lietuvos kino kultūrą, susikūrimas yra iš dalies "Sidabrinių gervių" nuopelnas?

- Tam tikra prasme taip - tai aktyvių, daug veikiančių kine žmonių institucija, po kurios vėliava nuo šiol bus organizuojami ir apdovanojimai. Tikiuosi, LiKA kasmet vis plės savo aktyvią veiklą Lietuvos kino kultūroje. Jau šią vasarą pristatysime "Sidabrinės gervės" naktis - planuojame apie dvidešimt vakarų miestuose ir miesteliuose, per kuriuos pristatysime lietuvišką kiną.

- Jūsų, kaip specialistės nuomone, kokių Lietuvoje renginių trūksta?

- Trūksta koncepciją ir idėją turinčių renginių, kurie žmonėms būtų patogiai suorganizuoti. Svečias turi žinoti, kaip jam apsirengti, pavalgys ar nepavalgys, kokią programą matys, kas ją ves... Trūksta Lietuvoje renginių, kurie turėtų labai išgrynintą esmę ir prasmę. Jeigu nori padaryti pusryčius ant žolės - tai padaryk taip, kad tai atrodytų kaip impresionistų paveiksle.

- Esate minėjusi, kad kiekvienas renginys prasideda nuo kvietimo. Koks kvietimo dizainas laikomas stilingu ir koks - ne?

- Nėra blogo stiliaus, yra blogai įgyvendintas stilius. Ir kičas nėra blogas stilius, jei tinka, bet reikia ir daryti atitinkamai, kad būtų koncepcija. Svarbu aiškiai žinoti, ko tau reikia. Nes smulkmenos yra labai svarbios, jos gali renginį padaryti gerą, bet gali jį ir sugadinti. Pavyzdžiui, jei kokią antrą valandą nakties pačiame vakarėlio įkarštyje baigiasi ledukai, viskas - renginys blogas, nes gėrėme neskanius kokteilius.

- Kokios smulkmenos niekada nenaudotumėte savo renginiui?

- Konfeti. Mano galva, tai iš viso labai juokingas dalykas, tinkantis gal tik sporto renginiui. Labai juokinga, kai konfeti "apsninga" kokius Seimo narius ir jie nuotraukose užfiksuojami su tais garbanotais popierėliais ant nosies.

- Ar įmanoma gauti bilietų į "Sidabrinių gervių" renginį, ar tai tik kviestinei publikai ir televizijos žiūrovams skirtas renginys?

- Tik kviestinei publikai ir TV žiūrovams. Labai džiaugiuosi, kad šiuo renginiu taip domimasi, labai džiugina ir glosto savimeilę, kad žmonės pagaliau suprato kultūros renginių svarbą, netgi tie, kurie kadaise man į akis buvo pasakę: "Ką jūs čia darote - niekam tai nereikalinga". Šiais metais drąsiai galiu pasakyti - tikrai reikalinga.

- Kaip reikėtų pasipuošti "Sidabrinių gervių" apdovanojimų vakarui?

- Neretai žmonės negerbia organizatorių ir leidžia sau ateiti "casual" - kasdieniais drabužiais. Tai yra kino šventė ir jau pats pavadinimas "apdovanojimai" įpareigoja. Jau pora metų laikomės vakaro aprangos kodo - tiksliausias apibūdinimas būtų "coctail dress". Tačiau kaip ir gyvenime darant bet kokį darbą, reikia jausti kontekstą - tai nėra Kanai, suknelė gali būti ir trumpesnė, bet puošni.

Aprangos kodų KODEKSAS
"Formal" - formalus, dalykiškas stilius.
"White tie" (liet. baltas kaklaraištis) - moteris vilki ilgą suknelę ir mūvi ilgas pirštines, vyras dėvi fraką ir po kaklu ryši baltą peteliškę.
"Black tie" (liet. juodas kaklaraištis) - moteris vilki ilgą vakarinę suknelę, avi puošnius batus (geriausiai aukštakulnius) ir rankoje laiko vakarinę rankinę, vyras - juodu švarku ir kelnėmis, kurių išorinė siūlė puošta išilgine šilko juosta, juodomis kojinėmis, juodais batais, juoda peteliške ir baltais marškiniais. (Niekas pirštais nebadys, jei smokingas bus ne juodas, o kitos tamsios spalvos ir bus ryšimas kaklaraištis.)
"Coctail dress" (liet. kokteilinė apranga) - moteris vilki vidutinio ilgio suknelę arba sijoną, kelnes, palaidinę ar kitą puošnaus audinio komplektą, vyras vilki tamsų kostiumą.
"Smart casual" (liet. puošnus kasdieninis) - tinka įvairi tvarkinga, ne sportui ir ne namams skirta apranga.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus