• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

G.Žalienei patinka teisingas kičas su ironijos prieskoniu

Autorius: Elena Nikonovaitė, Respublika.lt
2010-07-28 09:00:00

G.Žalienei patinka teisingas kičas su ironijos prieskoniu
Respublika

Jei gatvėje pamatėte moterį, panašią į Genutę ŽALIENĘ (29), bet atmintis piešia tarsi kitokį jos paveikslą, atsisukite darkart. Nuolat savo išvaizda eksperimentuojanti dizainerė, dar neseniai svyravusi tarpblondinės ir brunetės, nuo šiol puikuojasi ilgomis kasomis."Laisvalaikio" interviu - pašnekesys su prieštaringai vertinama, tačiau savitumo ir drąsos nestokojančia dizainere ir žurnaliste.

- Tavo išvaizda vėl radikaliai pasikeitusi...

- Reikia būti tokiai, kokia nori būti! Aš taip gyvenu: viskas, apie ką svajoji, yra įmanoma! Man gamta plaukų pašykštėjo, tai pasidariau juos. O kas trukdo, to reikia atsisakyti.

- Ko esi taip atsisakiusi?

- Mėsos, kultivuoti draugystę iš reikalo, pykti - tai pati beprasmiškiausia emocija.

- Kaip reaguoji į akcentuojančiuosius išvaizdos, grožio natūralumą?

- Jei tikrai nėra noro keistis, natūralumas yra sveikintinas. Bet jei moteris dvejoja dėl kokios nors grožio procedūros, varto žurnalus ir su pavydu žvelgia į modelius, manau, tuomet verta įsiklausyti į save ir net pralenkti pamatytus pavyzdžius! Priemonėmis reikia naudotis! Tik turi būti saikas. Apgailėtina, kai moteris ne dėl sveikatos tris kartus persidaro jau sugijusią krūtinę.

- Esi vadinama mados žinove... Kokios stiliaus klaidos tau labiausiai bado akis?

- Tvarkos, švaros trūksta lietuviams. Visokius niekučius mėgstame, o bazinių daiktų neturime. Geras laikrodis, gera rankinė, vilnonis megztinis ir nors smulkus juvelyrinis dirbinys pas mus yra pakeičiamas pigia apsitrynusia bižuterija, nuskalbtais per trumpais megztukais ir panašiai.

Oi, apie tuos lietuvius tai galėčiau ilgai ilgai kalbėti. Tyrimui puiki vieta - oro uostas. Eilė lietuvių stovės kaip druskos į burną prisiėmę. Paniurę, išdidūs, susireikšminę. Galvų nepasukdami ir prastovi toje eilėje su trimis polietileniniais maišeliais, kažkokių ženklų prirašytais.

- ?..

- Kodėl mes nevaikštome taip, kaip pas savo vaiką į kambarį ar prie šaldytuvo? Gi nesimaivai, nesusireikšmini namie būdamas vienas. Arba nesi pernelyg susikuklinęs. Eini ir eini, nes tavo namai, tu pasitiki savo erdve, artimaisiais. Tai pasitikėk ir savo žeme, ir savo pasauliu!

- Kokiam aprangos stiliui teiki pirmenybę?

- Labai nemėgtu masinio, o ypač - masinio lietuvių skonio. Pasaulyje yra ne tik "Armani", Kalvino Kleino (Calvin Klein) stilistikos minimalizmas. Ir ne tik "Cavalli" aptempti tigro kailių raštai. Man priimtinesnės ekstravagantiškos kūrybos apraiškos, drąsesni sprendimai. Pavyzdžiui, Vivjen Vestvud (Vivienne Westwood), Stela Makartni (Stella Maccartney), "McQueen". Kai būnu užsienyje, visada įsigyju kažką iš "Moschino" - toks teisingas kičas su ironijos prieskoniu.

- Kaip rengiesi namuose?

- Jei karšta ir nėra vaiko, vaikštau nuoga. O šiaip su chalatukais, naktinukais.

- Kuo matuojamas tavo grožio priemonių arsenalas, garderobas? Vienetais? Kvadratiniais metrais? Drabužinėmis?

- Tikrai vienetais. Renkuosi turėti mažiau, bet geros kokybės daiktus. O pigūs drabužiai tik pirmą dieną atrodo gražūs, o paskui nusiskalbia, apsipūkuoja...

- Ar prisiriši prie drabužių?

- Kaip man patinka juos atiduoti! Kaip išdaliju! Kad ir dabar, neseniai grįžusi iš Italijos, kur visi tokie gražūs ir gaivūs, lygintais kelnių kraštais... Pasiėmiau maišą ir sudėjau pusę savo spintos, atidaviau mamai, kad perduotų giminaičiams, kurie kukliau gyvena.

- Nauji daiktai spintoje nebetelpa?

- Ne iš puikybės atiduodu ir ne dėl to, kad prisipirkau naujų drabužių. Labai nemėgstu turėti daug. Nereikalingi daiktai spintoje viską sumaišo, nes netyčia imi ir apsivelki tą apsipūkavusį ar morališkai pasenusį megztuką arba apgaulingai galvoji, kad visko yra. O kai matai, kad yratrys suknelės, du megztiniai, paprasčiau. Bet daiktai turi būti geri. Ir bižuterijos nenešioju. Jei akmuo, tai tikras, o ne blizgutis.

- Kalbi apie deimantus?

- Sakydama "tikras" turiu omenyje ir gintarą, ir kalnų krištolą, ir koralus, ir turmaliną bei kitus natūralius akmenis. Nors ar yra moteris, kuriai nepatinka deimantai?

- Deimantai - geriausi moters draugai?

- Ne geriausi, bet deimantą padovanojęs vyras jau gali turėti nemažų pretenzijų į geriausius moters draugus.

- Ar tavo vyras tokias dovanas dovanoja?

- Hmm, galėtų... Šį žiedą (rodo ranką puošiantį dirbinį su deimantais ir rubinais - aut. past.) nuo draugo gavau.

- O kaip vyras reaguoja į tokias dovanas?

- Ar gyvenimas susituokus reiškia atsitvėrimą nuo priešingos lyties Kinijos siena? Žinau ribas.

- Tavo mėgstamiausi kvepalai?

- "Chanel Allure", "Ambre Precieux", "Mure et Musk Extreme" ir "Amouage". Praėjusio gimtadienio proga vienas bičiulis padovanojo visus "Amouage" aromatus. Kvepalai man labai svarbu. Jau geriau nepasidažyti blakstienų, bet kvepėti.

- Kiek kvepalų buteliukų yra tavo namuose?

- Nedaug. Gal koks dvidešimt. Tikiu kvapų ir drabužių galia. Kartais kai kuriuos drabužius net bijau vilktis...

- Pavyzdžiui?

- Turiu tokią palaidinę, kurią užsivilkusi visuomet būnu dėmesio centre, viskas, ko imuosi, sekasi su kaupu. O yra daili suknelė, kurią apsivilkusi būtinai susimausiu.

- Ar apsipirkimas tau teikia malonumo?

- Įtariu, kad aš sudarau klaidingą įspūdį. Daiktai man neteikia daug laimės. Pirkiniai, apsipirkimas man nėra malonumas ne tik dėl to, kad tuštėja kortelė, bet kad ir yra karšta, vargina pardavėjos ir nešuliai. Ypač nemėgstu pirkti su drauge - blaško, patarimai subjektyvūs, besirenkant daiktus reikia atsakinėti į klausimus arba stovėti pasirėmus laukiant, kol ji lėtai pasimatuoja daiktus.

- O kaip perki pati?

- Greitai, dažniausiai net nesimatuodama. Jaučiu, kas man tinka, ir pasitikiu intuicija, pirmu įspūdžiu.

- Tau priimtina būti išlaikomai?

- Vyras turi uždirbti daugiau nei moteris - faktas.

- Kas tau teikia džiaugsmo?

- Kad ir kaip banaliai skambėtų šiame vertybių dekadanse, mane džiugina pinigai kortelėje, žmonės, sėkmingai atlikti darbai, teigiama aplinka ir geri darbai. Džiugina tiek savas ratas, tiek naujos pažintys. O ne daug daiktų ir viena draugė.

- Ar tarp tavo draugių yra žinomų moterų?

- Jurgita Tvarijonaitė, Mia. Kitos paprastos, bet ne prastos.

- Svarbiausia vertybė?

- Žmogaus gerumas. Jaučiu gerus žmones. Jei žmogus neišsilavinęs, jau nėra apie ką šnekėti. Bet jei jis dar ir blogas, tai išvis telefono numerį trinu.

- Ką veiki laisvalaikiu?

- Piešiu žmones. Labai mėgstu piešti žmones. Rudenį arba žiemą planuoju surengti savo darbų parodą.

- Ar leistum savo dukrą į grožio mokyklą?

- Jokiu būdu. Pirma reikia rūpintis protu. Man patinka vienas indų posakis, kuriuo klausiama: kodėl žmonės taip dažnai skundžiasi grožio trūkumu, bet beveik niekas nesiskundžia protu?

- Ką pasakytum žmonėms, kurie mados, grožio industriją laiko tuštybe?

- Taip sako tos, kurios tingi prisižiūrėti, save guosdamos ir nevykusiai pateisindamos. Kas trukdo būti protingai, mokytis ir kartu rūpintis grožiu? Ar tai užima labai daug laiko?
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus