• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įtakingiausi mados atstovai

Autorius: Reda Barkauskaitė
2011-08-26 17:18:00

Įtakingiausi mados atstovai

 Su mada daugiau ar mažiau susiduriame visi, ypač šiandien, XXI amžiuje, kada nešiojamas rūbas siunčia žinutę pasauliui, atspindi žmogaus charakterį, užmojus, tikslus, požiūrį į pasaulį, agresiją, pyktį, maištą ir daugelį kitų dalykų, kuriais gyvename. Daugeliui mūsų mada – tik žaidimas, tam tikra saviraiška ir pomėgis. Tačiau yra pulkas žmonių, be kurių mada nebūtų tokia patraukli, viliojanti ir priverčianti išleisti tūkstančius, tarkim, pirštinaitėms.


 „Mažiau yra daugiau.“ Apie žymiąją mados pasaulio liūtę, amerikietiškojo „Vogue“ vyriausiąją redaktorę Anną Wintour statomi filmai, rašomos knygos ir renkami ilgiausi tekstai moterų žurnalams. Kone visi bent minimaliai besidomintys mada žino jos garsiausias frazes, plaukų kirpimo stilių ir gandus apie itin griežtą bendravimą. Žavi moters rimtis, stilius ir protas. Racionali, linkusi į tobulumą ir nežinanti žodžio kompromisas reikšmės.
 
 Mados ikona. Kate Moss ir mada – du vienas šalia kito einantys žodžiai, dvi sąvokos, kurios neįsivaizduojamos kaip atskiri vienetai. Idealių formų modelis, visada besirengianti skoningai, net ir būdama nebe dvidešimtmetė pozuoja garsiausių mados žurnalų viršeliams, reklamoms, kiekvienas jos žingsnis sekamas paparacių, o asmeninio gyvenimo peripetijos aprašomos spaudoje. Modeliams ji – pavyzdys, idealas, siekiamybė. Paprastiems žmonėms – mados ikona, žavesio objektas, įdomi asmenybė. Fotografai supermodelį fotografuoja noriai, mat žino, kad ši mergina yra profesionalė, tad sugadintų kadrų nebus.
 
„ Man patinka būti viskuo.“ Jūs jį žinote. Tikrai. Chanel mados namų vyriausiąjį dizainerį ir kūrybos direktorių Karl Lagerfeld žino visi, o jei vardą netyčia ir pamiršta, atpažįsta kaulėtą veidą, nuolatos po saulės akiniais paslėptas akis, žilus plaukus ir juodais drabužiais puoštą kūną. Karl apibūdinamas kaip vienas talentingiausių šių laikų dizainerių, gebantis ne tik kurti drabužius, bet ir piešti, fotografuoti. Sako, septyniasdešimt septynerių vyras įkvėpia daugybę mados mėgėjų, jo interviu kupini sparnuotų frazių, tačiau kartu dizaineris yra nenuspėjamas ir sykiais įžūlus. 
 
 „Aš esu gėjus vyras moters kūne.“  Didžiojoje Britanijoje gyvenančios moterys atėjusios į kirpyklą prašo būti nukirptos taip, kaip britiškoji stiliaus ikona Victoria Beckham. Buvusi visame pasaulyje žinomos pop grupės Spice girls narė Victoria Adams – Beckham pasuko mados kryptimi. Tiesa, vieni ją viešai bara dėl pernelyg mažo svorio ir anoreksiškos išvaizdos, antri liaupsina už užbaigtą stilių, skoningus drabužius, treti gūžteli pečiais pamatę liauną moterį, vaikštančią beprotiškais batais beprotiškai aukštu kulnu. Nepriekaištinga šukuosena, visuomet profesionalus makiažas, sutvarkyti nagai, suderinti drabužiai – tikriausiai ir jūs neįsivaizduojate Victorios su pižama, nulūžusiu nagu ar sutaršytais plaukais. Kad ir kaip bebūtų, jos veidas kone dažniausiai figūruoja mados žurnalose, o vardas ir pavardė – kritikų lūpose.
 
„Niekada nesilaikau dietos.“ Ji vadinama praėjusio amžiaus supermodeliu. Viena iš nedaugelio juodaodžių moterų, kurioms pavyko prasimušti į mados pasaulį devintajame dešimtmetyje, neprilygstamoji Naomi Campbell. Supermodelio gyvenimą paparaciai seka nuolat – Naomi ant podiumo, Naomi gatvėje, Naomi aktorė, Naomi naktiniame klube, Naomi su meilužiu, Naomi plinka ar skrenda atostogų į Karibus su naujuoju draugu. Naomi yra atominė moteris, privertusi visus patikėti, kad odos spalva nėra barjeras mados pasaulyje.
 
„Aš esu šiknius.“ Ne, jis nevadino savęs šiknium. Juostelę su šiuo užrašu įsiuvo i švarko rankovę, o švarko savininkas buvo Princas Charlesas. Šiandien gyvųjų tarpe jo nebėra, tačiau jis gyvas mados mylėtojų mintyse. Alexander McQueen nusižudė sulaukęs keturiasdešimties. Mylimiausias žvaigždžių dizaineris,jaunasis mados chuliganas, maištininkas, XXI amžiaus genijus, mados virtuozas, itin retai sulaukdavęs priekaištų iš profesionalių mados kritikų.
 
Mados genijų šiandien yra šimtai. Šimtai tokių, be kurių mados pasaulis atrodytų nykesnis, pilkesnis ir ne toks emocingas. Mada yra emocija. Mada yra išraiška. Mada yra ne tik Anna, Alexander ir Naomi. Mada – šimtai kitų, lygiai taip pat talentingų, mažiau ar daugiau žinomų bei liaupsinamų. Mada yra Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Dolce and Gabanna, Ralph Lauren, Versace, Juozas Statkevičius, Edita Vilkevičiūtė ir kt. Mada yra tai, ko visada norime.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus