• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip tampama gulbe?

Autorius: Respublika.lt
2010-08-30 17:00:00

Kaip tampama gulbe?
Respublikos nuotr.

Kažkodėl gražioms ilgakojėms merginoms ir moterims, ypač blondinėms, bandoma prilipinti tuščios, tik savimi susirūpinusios “fifos” etiketę. Kaunietė Marina Kolesinskienė, mados ir šokio studijos “Tomana” vadovė, su tokia nuomone kategoriškai nesutinka. “Visko būna su tomis gražuolėmis, bet tikrai ne visos grakščiai žengiančios podiumu manekenės ar grožio konkursų dalyvės yra vertos tik tiek, kad į jas malonu akis paganyti”, - gina savo poziciją šviesiaplaukė, didelėmis mėlynomis akimis moteris.

Senamadiškas požiūris

Ji ir pati iš tų, kurias vyrai gatvėje paprastai palydi žvilgsniais. Aukšta, šviesiaplaukė, didelių mėlynų akių grožio ir madų pasaulyje jau kelis dešimtmečius dirbanti moteris niekaip negali suprasti Lietuvoje dar gana tvirto įsitikinimo, kad šeimoje moteris būtinai turi būti panaši į tą, kuri vaizduojama J.Žemaitės “Marčioje”. Jeigu ištekėjo, tai turi būti savo vietoje: jokių ten konkursų, grožio salonų, jokių madų vaikymųsi. O juk būtent draudžiamas vaisius yra skaniausias. Taip, anot jos, dažniausiai nukenčia merginos iš provincijos, kurios bet kokia kaina nori išsivaduoti iš tokio stereotipo ir neretai užkimba ant visokių sąvadautojų meškerės, kurie tik vaidina, kad yra užsienio modelių agentūrų asistentai. Todėl, pasak M.Kolesinskienės, ir reikalingos tokios modelių mokyklos, agentūros, kurios dirba švariomis rankomis ir tiesia kelius iš Lietuvos į pasaulio šalių podiumus.

Ne tuštybės mugė

Svarbus įvykis Marinos gyvenime - 1994 metais konkurse “Misis Lietuva” pelnyta vicemis karūna. Tačiau šio įvykio ir pelnyto titulo moteris nesureikšmina. “Pajutau savo kailiu, ką reiškia tie visi grožio konkursai, kad tai ne tuštybės mugė, o gana rimtas egzaminas ir savęs išbandymas toms, kurios nori gyvenime šio to pasiekti. Nebuvo lengva užkopti ant tos pakylos, nes konkurse, priešingai negu daug kam atrodo, grožis nebuvo lemiamas dalykas. “Jeigu neturėsi smegenų, ir tavo grožis bus nieko vertas”, - įsitikinusi keturių vaikų mama, kurios gyvenime buvo visko: ir meilės, ir skyrybų, kelionių, darbo iki išnaktų, bet jos pečiai atlaikė viską.

Didžiausias nuopelnas - vaikai

Marina domisi viskuo: kelionėmis, muzika, ypač džiazu, menu, tačiau labiausiai visu tuo, kas susiję su grožiu, judesiu, šokiu. Dar būdama maža mergaitė ji norėjo būti šokėja. Tad renkantis specialybę jai ilgai sukti galvos nereikėjo - įstojo į Klaipėdos valstybinės konservatorijoje choreografijos specialybę. Prieš keturiolika metų kartu su fotožurnalistu Raimondu Kolesinsku įkūrė audio-video dizaino studiją ir modelių agentūrą “Tomana”. Beje, keletą metų porą siejo ne tik bendros idėjos, bet ir meilė.

“Mano didžiausias nuopelnas yra vaikai: keturi savi - trys dukros ir šešiametis sūnelis - ir dar daug kitų, ypač mergaičių, kurios, lankydamos “Tomanos” mados ir šokio studiją, tapo grakščios, įgijo pasitikėjimo savimi, išmoko šokti. O juk šokiai, kaip žinome, dabar tapo trečiąja (po krepšinio) mūsų religija”, - šypsosi pašnekovė.

Grįžtamasis ryšys

Vienu laikotarpiu Marina buvo nutraukusi mokyklos veiklą, bet ją teko atnaujinti mokinių ir jų tėvų prašymu. “Suvokiau, kad tai, ką aš darau, reikalinga. Štai atveda mama išstypusią mergaitę, kuri turi begalę kompleksų, kad gerokai aukštesnė už klasės berniukus, kad nemoka vaikščioti, o ką jau kalbėti apie šokius. Po kelerių metų mūsų mokykloje toji pati paauglė tampa gulbe. Tikrai nesigiriu, nes taip būna labai dažnai”, - sako moteris, kurios trys dukros taip pat lankė ir lanko užsiėmimus. “Jos ten panoro eiti neragintos, nes matė nuo mažens, kas ir kaip ten vyksta, o važinėti į įvairius konkursus vaikams be galo smagu”. Ir kur nebus smagu, jeigu jų kolektyvas buvo išrinktas iš visų Lietuvoje esančių dalyvauti Sankt Peterburge vykusio televizijos projekto “Kelias į žvaigždes” atidaryme, jeigu ne kartą laimėta respublikiniuose konkursuose. Marina juokauja: “Jeigu sudėčiau visus laimėtus prizus ir jų vertę, tai, ko gero, būčiau galėjusi nusipirkti patį prašmatniausią Kaune automobilį, bet dirbu ne dėl prizų. Paprasčiausiai smagu, kai mano auklėtines, tarp kurių televizijos laidos vedėja Aistė Paškevičiūtė, dizainerė Eglė Žiemytė, šiuo metu užsienyje sėkmingai dirbanti Gintarė Sabeckaitė ir daugybė kitų merginų pirmųjų geros laikysenos, elegancijos įgūdžių, vizažo pamokų išmoko “Tomanoje”. Beje, Marina moko grožio ir estetikos ne tik vaikus nuo 4 iki 18 metų, bet ir brandaus amžiaus moteris.

Birželio pradžioje vykusiame konkurse “Face top Model” dvi Marinos ruoštos mergaitės Gintarė Zokaitė ir Monika Kmitaitė pelnė apdovanojimus. Čia ji susitiko su Rūta Bartašiūte, “Olialia models” agentūros vadove. Abi buvo pakviestos į vertinimo komisiją ir atnaujino ankstesnę savo pažintį bei nutarė bendradarbiauti. Pasak Marinos, “Olialia models” projektas - nuostabus, nors ir yra vertintojų, kurie į jį žiūri skeptiškai. “Jis kviečia ir skatina merginas tobulinti savo grožį, sugebėjimus, norą parodyti save pasauliui ir tuo būdu įrodyti, kad mūsų merginos ne iš kelmo spirtos, - sako pašnekovė. - Tai ne viena jau ir įrodė, esu įsitikinusi, kad mudvi su Rūta bendradarbiaudamos paruošime tokių būsimų modelių, kuriomis žavėsis garsių madų pasaulio firmų bosai”.

Grožio ir muzikos harmonija

M.Kolesinskienė juokiasi sakydama, kad yra pamišusi dėl džiazo. “Šūkis: “Džiazas - tai laisvė” labai tinka ir man, nes esu laisvos natūros moteris, nemėgstu, kai man vadovauja. Man patinka kurti pačiai. Tad prie “Kauno džiazo” festivalio, kurio įkvėpėjas Jonas Jučas, šiek tiek prisidedu ir aš. Esu džiazo madų kuratorė. Mada, kaip ir džiazas - laisvas ir demokratiškas menas. O festivalyje drabužius įvertina ne būrelis specialistų, o objektyviausia komisija - tūkstančiai pasidžiaugti muzika užplūdusių miestą žiūrovų. Džiazo mados sąvoka žymiai platesnė, apimanti pasirodymo dvasią, judesį”.

Marinai patinka “Budabara” stilius, muzika ir gyvenimo išmintis, kuri teigia, kad reikia gyventi šia diena, nieko neatidėlioti rytdienai, branginti draugystę su bendraminčiais.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus