• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Modeliai - bjaurusis verslo atspindys  1 

Autorius: Rolanda Strimulienė, respublika.lt
2010-07-21 15:00:00

Modeliai - bjaurusis verslo atspindys
Jupiterimages.com nuotr.

Niūrios seksualinio priekabiavimo, narkomanijos ir anoreksijos istorijos turėtų atgrasyti nuo modelio profesijos tūkstančius jaunų merginų.

Ko dar nepasakota apie modelius. Girdėjome, kad jos per liesos, per arogantiškos, per turtingos. Žinome, kad jos yra šiuolaikiniai šeštojo dešimtmečio Holivudo žvaigždžių atitikmenys. Teko girdėti apie pavojus, kurie tyko keliolikamečių mergaičių, kai šios atvyksta į pasaulio mados sostines iš viso pasaulio kaimų ir miestelių. Narkotikai, įtartini tipai, įvairūs suvedžiotojai... Tą bjaurų gražių moterų verslą savo knygoje “Bjaurus gražių moterų verslas” aprašė Maiklas Grosas (Michael Gross). Kitas autorius, Janas Halperinas (Ian Halperin), savo knygoje “Užsičiaupk ir šypsokis” pristato kerintį ir liūdną pastarųjų metų modelių pramonės atspindį. J.Halperinas dirbo modeliu Niujorke ir Los Andžele, o paskui nutarė aprašyti aplinką, kurioje klesti alkoholizmas, seksualinė vergovė, rasizmas, anoreksija. Jis aprašo niūrią Keit Mos (Kate Moss) kovos su priklausomybe istoriją, pasakoja, kaip nepilnametės manekenės tampa prostitutėmis.

Ar visa tai atgraso šimtus naujų, vis jaunesnių kandidačių į šią profesiją? Ko gero, ne. Kiekviena jų tiki, kad būtent ji užkops į viršūnę. Karjera ant pakylos kaitina paauglių vaizduotę, mat jos jaučiasi tarsi šių laikų pelenės. Garsių modelių gyvenimas joms yra tarsi įrodymas, kad vos stebuklų lazdele mostelėjus iš pilkos kasdienybės galima patekti tiesiai į spalvotų žurnalų viršelius. K.Mos buvo pastebėta Hitrou oro uoste, Žizel Bundchen (Giselle Bundchen) - per tinklinio varžybas, Džesika Stem (Jessica Stam) kažkas susižavėjo degalinėje, Irina Kulikova - per vakarienę su mama...

Pelenė iš pamaskvės

Labiausiai pasaką primena Natalijos Vodianovos istorija. 14-metė mergina gyveno Gorkyje, esančiame pamaskvėje, ir turguje prekiavo daržovėmis. Ji stengėsi bent kaip padėti savo skurdžiai gyvenančiai šeimai. Natalija nusprendė išmėginti laimę ir kreipėsi į modelių agentūrą. Pirmasis agentas ja nesusidomėjo, tačiau mergina nenuleido rankų. Ją pagaliau pastebėjo prancūzų fotografas ir pakvietė atvykti į Paryžių, bet su sąlyga, kad per tris mėnesius pramoks anglų kalbos. Natalija priėmė iššūkį ir 1999 metais pasirašė pirmąją sutartį. Ji vaikščiojo į atrankas, dirbo aukle. 2001 metais garsus mados pasaulyje žurnalas “W” paskelbė ją “didžiausiu atradimu modelių pasaulyje”. Jos vaikiškas suaugusios moters veidelis šviesiai melsvomis akimis, kurios žvelgia kiek piktokai, svajinga išraiška ir harmoningi bruožai padeda gauti vis naujų sutarčių su garsiais dizaineriais.

Pelenės istorija tuo nesibaigia. Būdama 18 metų Natalija per priėmimą Paryžiuje susipažino su anglų lordu, menininku Džastinu Portmanu (Justrin Portman). Meilė iš pirmo žvilgsnio, tuoktuvės, kūdikis. Dailioji rusaitė tampa “Gucci”, “Yves Saint Laurent” veidu, vieną po kito žurnalo “Vogue” viršelius puošia jos veidas. Dabar Natalija Vodianova - viena populiariausių visų laikų modelių. Ji augina tris vaikus, dirba Niujorke, Londone, Paryžiuje. Nupirko tėvams butą Rusijoje, padeda neįgaliai seseriai. Tokia biografija išties įkvepianti, tačiau ar visoms taip pasiseka?
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
expert
2010-07-21 16:38:22
sakyciau straipsnio pavadinimas nelabai atitinka turini...kas per nemoksa ji rase? jei nieko neismanai tai ir nenusisnekek