• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

N. Juška: balerinos taip pat mėgsta saldainius

Autorius: Balsas.lt
2010-09-22 18:00:00

N. Juška: balerinos taip pat mėgsta saldainius
Balsas.lt

Vieno žymiausių Lietuvos baleto šokėjų Nerijaus Juškos gyvenime – vėl permainos.Sukūręs daug vaidmenų teatro scenoje, prieš daugiau nei metus žinomas balerūnas su šokio bateliais turėjo atsisveikinti, mat patirta kojos trauma privertė atšaukti daugybę spektaklių. Po sėkmingos rebilitacijos į sceną sugrįžęs N. Juška net tik vėl šoka, bet ir baleto paslapčių moko kitus – primarijus neseniai atidarė savo mokyklą. Čia sėkmė nesibaigia: šokėjas neseniai sulaukė itin viliojančio pasiūlymo, apie kurį kol kas viešai nekalba.

Į darbą, kaip į šventę

Kodėl vaikystėje rinkotės būtent baletą, o ne, tarkime, pramoginius šokius?

Dar būdamas mažas vaikščiojau ant pirštų galų ir tėvai nusprendė, kad man turėtų sektis baletas. Nuo pirmos pamokos mane sužavėjo baletas ir kaip norėjau tuomet, taip ir šiandien noriu jį šokti. Neįsivaizduoju, kad gyvenime galėčiau veikti ką nors kitą. Ne kartą esu sakęs, kad mano pašaukimas šioje žemėje yra viskas, kas susiję su baletu.

Ar tai reiškia, kad į darbą einate kaip į šventę?

Nevadinu to darbu, kasdien einu į šventę. Ryte išgeriu puodelį kavos ir skubu į repeticiją teatre, paskui važiuoju į sporto klubą, vėliau į mokyklą. Po to dažnai tenka skubėti į vakarinę repeticiją teatre, o po jos vėl grįžti į mokyklą. Būna, kad vakarais mokyklos duris uždarau tik apie dešimtą.

Įgyvendinta sena svajonė

Ar seniai norėjote įkurti baleto mokyklą?

Paskutinius penkerius metus apie tai galvojau labai intensyviai. Tikriausiai anksčiau ar vėliau tai turėjo įvykti, bet didžiausias postūmis buvo patirta kojos trauma, kai nežinojau, ar dar galėsiu sugrįžti į sceną.

Kiek metų buvo jums, kai pradėjote šokti ir ar pamenate savo pirmąją baleto pamoką?

Aš baleto mokytis pradėjau būdamas devynerių, o pirmosios pamokos neįmanoma pamiršti. Į pirmąją pamoką atvykau gerokai pavėlavęs, visi mano klasės draugai jau buvo „pačiupinėję“, kas yra baletas ir mokėsi kaip atsistoti į vieną ar kitą poziciją. Pamenu, kad pirmos pamokos metu kojas dėjau atvirkščiai nei reikia tai daryti šokėjui: pirštai turėtų būti nukreipti į išorę, o aš stovėjau pirštus nukreipęs į vidų.Visi labai iš manęs juokėsi. Neseniai turėjau pamoką paauglių grupėje ir pamačiau, kad viena mergaitė kojas stato taip pat atvirkščiai, tai iš karto juokdamasis pagalvojau, kad čia naujas talentas auga.

Balerinos taip pat mėgsta saldainius

Ar tiesa, kad tarp baleto šokėjų dėl vaidmenų būna labai didelė konkurencija?

Gal konkurencija ir didelė, bet pats jos nejaučiu. Tikiu, jog esu kažkam konkurentas ir norėčiau pats turėti konkurentų.

Ko šokėjams gyvenime tenka atsisakyti dėl karjeros?

Iki tridešimties metų, kol siekiau karjeros, teko atsisakyti beveik visko, buvo tik darbas ir namai. Ypač sunku atsisakyti įvairių pasilinksminimų, į kuriuos kviečia draugai. Juk pačios gražiausios jaunystės dienos, o žinai, kad rytoj reiks repetuoti ir eini namo miegoti, kai kiti tuo metu eina švęsti. Į jokius pasimatymus nėra laiko vaikščioti, nes spektakliai baigiasi vėliai ir vis tenka susitikimus atidėlioti.

Dabar taip pat griežtai laikotės dienos režimo?

Jei dalyvauju kokiame vakarėlyje, privalau išeiti anksčiau, kad galėčiau pamiegoti bent aštuonias valandas, kitaip kitą dieną jaučiuosi prastai, neturiu jėgų repetuoti.

Kokių mitų esate gidėjęs apie baleto šokėjus?

Mitų girdėjau labai įvairių. Visi galvoja kad šokėjai tiesiog pluksnelės ir šokinėja iš neturėjimo ką veikti, bet tik retas suvokia, koks tai sunkus darbas.

Ar yra nustatyta, kiek turite sverti?

Vyrams svoris nėra nustatytas, o merginos negali sverti daugiau nei 50 kg, nes partneris gali atsisakyti jas kilnoti. Jei partnerė sunkesnė – šokėjas gali susižaloti, bet niekas balerinų preciziškai nesveria, o šokėjai kelia ir didesnius svorius.

Teko girdėti, kad baleto artistai turi ypač griežtai kontroliuoti mitybą ir vienoje reklamoje rodomas vaizdelis, kuriame balerina valgo saldainius, yra iš fantastikos srities?

Baleto šokėjai, gavę saldainių, juos kerta su pasimėgavimu ir apskritai jie valgo ką nori.Teko girdėti, kad Rusijoje, kur ypač didelė konkurencija tarp šokėjų, merginos, stengdamosi pasiekti kuo geresnių rezultatų, pradeda gerti įvairius vaistus, ar specialiai, kad neaugtų svoris, dar mokykloje ima rūkyti. Pasitaiko atvejų, kada griebiamasi bado dietos, bet dažniausiai tokie atvejai baigiasi labai liūdnai.

Pokalbio pabaigoje pasiteiravus, ar ganduose, kad šokėjas gavo pasiūlymą, kuris turės lemtingos įtakos tolesnei jo karjerai, yra tiesos, N. Juška liko kuklus ir patikino, kad netrukus viskas paiškės.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus