• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vogue legendos: Mario Testino

Autorius: Deimantė, spintosguru.lt
2009-10-29 16:00:00

Erotika. Pietų Amerikos karštis. Stilingas vulgarumas. Ryškios spalvos. Daug nuogo kūno. Amžina jaunystė. Natūralus tobulumas. Fotografas Mario Testino nebijo sulaukti kritikos, vadina Kate Moss savo mylimiausiu modeliu ir nuogą ją fotografuoja ant vonios grindų, kaip karališkasis fotografas kuria princų Hario ir Viljamo portretus bei pagerbia princesę Dianą jai skirtu albumu. Būtent jis galutinai išstūmė senąją supermodelių kartą bei grąžino pašėlusius vakarėlius. Atvedė atvirai gundančius jaunuosius Brazilijos veidus į mados industriją. Ir po 33 mados pasaulio viršūnėje praleistų metų Testino vis dar teigia, jog mada yra žaidimas ir reikia juo žavėtis. Ir visi žavisi.


Būsimasis mados fotografijos genijus gimė 1954 metais Peru, Limoje, kuklioje darbininkų šeimoje. Mario, kaip tikras karšto kraujo pietietis, nuo pat gimimo buvo apsuptas ryškių spalvų, Lotynų Amerikos išmokytas besąlygiškai mylėti gyvenimą bei juo džiaugtis. 1976 metais baigęs studijas Limoje, Mario nusprendė persikelti į tuometinę mados sostinę – Londoną. Žinoma, visai kitame pasaulyje atsidūręs meniškos prigimties vaikinas iš pradžių vertėsi sunkiai. Jis gyveno bute, įrengtame apleistoje ligoninėje, šalia Trafalgaro aikštės, vos už 25 svarus (įskaitant šukuoseną bei makiažą) pradedantiems modeliams kūrė portfolio aplankus. Deja, pirmuosius žingsnius tikros karjeros link žengęs Mario pasigirti sėkme negalėjo – susižavėjęs anglų klasikų darbais, kopijuodavo jų stilių bei fotografavimo manierą, o visko matę britai į jo darbus tiesiog nekreipė dėmesio. Tačiau greitai viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Spjovęs į britų snobizmą bei preciziškumą, Mario nusprendė fotografuoti bei gyventi taip, kaip jį išmokė gimtoji Peru. Jo nuotraukose atsirado veiksmas, kasdieniškos, bet gundančios pozos, nevaržomas ir kartais gyvuliškas judesys, šypsenos ir svarbiausia – natūralumas. Fotografas protestavo prieš vyravusį tobulybes primenančių supermodelių kultą, nesuprato perdėto jų dievinimo ir nusprendė jų atisakyti. Sparčiai populiarėjantis ir savo nuomonės niekad nekeičiantis talentas greitai sudomino daugelį populiarių mados žurnalų (tarp jų buvo ir garsusis britiškasis Vogue), nes nuo nepasiekiamo grožio bei tobulos simetrijos pavargusi mados industrija tiesiog troško šviežio bei taisyklių nesuvaržyto kraujo. Pietietis tam puikiai tiko – ryškios, tačiau prabangos nestokojančios jo nuotraukos traukė akį, žadino smalsumą ir skatino susidomėjimą. Iš pigaus portfolio vaikinuko Mario staiga tapo perspektyviausiu talentu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus