• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Yves Saint Laurent: novatoriškos klasikos legenda

Autorius: infashion.blogas.lt
2009-11-12 12:10:00

Bent kiek mada besidomintiems žmonėms Yves Saint Laurent vardas asocijuojasi su aukštosios mados šedevrais, novatoriškomis klasikos interpretacijomis bei neįtikėtinai galingu asmeniniu žavesiu.

Yves Saint Laurent istorija prasidėjo 1936 metų Prancūzijos valdomoje Algerijoje. Būsimasis kūrėjas gimė šeimoje, glaudžiai susijusioje su menu. Jo mama buvo laikoma tikra stiliaus ikona, o tėčiui priklausė virtinė kino teatrų. Yves jau nuo vaikystės buvo apsuptas mados, deja, skaudūs to padariniai – nesutarimai su bendraamžiais, jų šaipymasis mokykloje. Nepaisant to, dizainerio mama Lucienne visuomet jį skatino išlikti savimi. Namai tapo jo scena, o Prancūzijos „Vogue“ publikuojamos drabužių kolekcijų nuotraukos – įkvėpimo šaltiniu.

Jaunojo dizainerio talentas niekam nekėlė abejonių, o didžiausias jo įrodymas – aštuoniolikmečio Yves Saint Laurent pergalė milžiniškame „International Wool Secretariat“ organizuotame konkurse, kuriame jis varžėsi kartu su Karlu Lagerfeldu. Pirmoji vieta Yves suteikė galimybę susitikti su vyriausiuoju prancūzų „Vogue“ redaktoriumi. Pastarasis dizainerį paskatino stoti į prestižinį „Chambre Syndicale de la Couture“ universitetą, tačiau Yves nepatiko griežta universiteto tvarka, jis jį metė ir nusprendė pasirinktu mados dizainerio keliu eiti savarankiškai.

 

Šis, iš pažiūros lengvabūdiškas, žingsnis Yves Saint Laurent padėjo patirti stulbinamą sėkmę – būdamas vos dvidešimt vienerių, jis tapo vyriausiuoju mados namų „Christian Dior“ dizaineriu. Tai šokiravo visą mados pasaulį, juk net ir didelę patirtį turintys drabužių specialistai džiaugdavosi, galėdami dirbti paprastais asistentais, tačiau legendinis kūrėjas Christain Dior norėjo, kad jo darbą tęstų būtent Yves.

Ir jis neapsiriko – pirmoji Yves Saint Laurent kurta kolekcija jo mados namams buvo sutikta itin sėkmingai. Jaunasis dizaineris laužė taisykles, pristatė trapecijos formos sukneles su paryškinta pečių linija bei suderintais minimalistiniais aukštakulniais. Deja, sekančios Yves kolekcijos nebuvo tokios sėkmingos.

1960 m. prasidėjo blogiausi mados kūrėjo laikai. Jis buvo paimtas į prancūzų armiją, kurioje Yves teko prisiminti mokyklos laikų patyčias. Patiriamas smurtas bei liūdnos žinios iš „Christian Dior“ sužlugdė dizainerį. Tačiau tai dar ne blogiausia – po keleto armijoje praleistų metų, jis pateko į siaubingą „Vital de Grace“ ligoninę. Joje dėl stiprių psichologinių pokyčių, Yves buvo „gydomas“ narkotikais bei elektrošoku. Po laiko, praleisto šioje klinikoje, jis visą tolesnį gyvenimą privalėjo kęsti emocinį nestabilumą bei narkotikų poreikį.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus