• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
J. Smoriginas: „Skaitau apie save komentarus ir verkiu“
Autorius: TV3
2012-04-13 18:19:00


Pirmadienį, balandžio 16-ąją, 17.40 val. TV3 laidoje „Pabandom iš naujo“ žurnalistas Marijus Mikutavičius užves diskusiją apie kultūrą internete. Į studiją atvykęs choreografas Jurijus Smoriginas netikėtai prisipažins – kai kurie interneto komentarai jį graudina, o dainininkė Daina Bilevičiūtė atskleis ne kartą ir pati atrašiusi ją piktai iškoneveikusiems internautams.


Istorikas Aurimas Švedas, išanalizavęs interneto svetainių komentarus ir parengęs knygą „Lietuvio autoportretas: intelektualinė provokacija“ , yra įsitikinęs, kad komentarams skiriama per mažai dėmesio. „Jie – istorinis šaltinis ir laiko perspektyvoje daug svarbesnis nei mums dabar atrodo“, – jau šį pirmadienį laidoje „Pabandom iš naujo“ samprotaus A. Švedas.


Anot jo, lietuviams yra būdinga nuolatinė vidinė kov a, todėl ir komentarai tokie pikti. Istoriko teigimu, internete būtina cenzūra ar bent jau privaloma komentatorių registracija. Prie diskusijos prisijungusi dainininkė Oksana Pikul bus dar griežtesnė: ji norėtų anoniminiams įžymybių įžeidinėtojams skirti pinigines baudas.


Šiuo metu Turkijoje gyvenanti O. Pikul papasakos, kad jos šeimai teko viešoje erdvėje perskaityti labai skaudžios netiesos. Ir nors pati mergina stengiasi į komentarus nereaguoti, jos artimiesiems tekęs išbandymas paliko randus visam gyvenimui.


Choreografas J. Smoriginas laidos vedėjui M. Mikutavičiui prisipažins skaitantis visus komentarus apie save. „Aš esu profesionalas. Komentarai – kritika. Todėl tai, kad juos skaitau, yra visiškai normalus reiškinys, – neabejoja garsus baletmeisteris. – Kartais būna, kad juos perskaitęs apsiverkiu. Skaitau ir verkiu. Ir ne tik todėl, kad jaučiuosi įžeistas. Dar ir todėl, kad matau, kokių kvailių yra Lietuvoje. Tipi ški interneto svetainių komentatoriai yra tie, kuriems gyvenime labai nepasisekė. Jie yra nevykėliai.“


J. Smoriginas internete sulaukia ir atvirų grasinimų. Vieni jam nori nupjauti galvą arba lytinius organus, kiti rašo, kad jis per senas būti televizijoje. Skaudžių patyčių iš interneto komentatorių sulaukia ir dainininkė Daina Bilevičiūtė. „Vienas žmogus yra parašęs, kad mane reikėtų uždaryti į narvą ir rodyti žmonėms už pinigus” , – laidoje skųsis ji.


Daina prisipažins keletą kartų atsakiusi tiems, kas skyrė jai įžeidžių žodžių. Kokios reakcijos sulaukė toks žinomos moters poelgis ir kaip nuogybėmis internete pelnytas populiarumas atsirūgo dainininkei Jevgeni jai Teliženko – jau šį pirmadienį 17.40 val. laidoje „Pabandom iš naujo“ tik per TV3!Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus